Reklama

Strażackie „FLORIANY”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Strażackie „FLORIANY” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyła III edycja ogólnopolskiego konkursu na najlepsze inicjatywy dla społeczności lokalnych z udziałem OSP i samorządów "FLORIANY 2019". Czy jednostki OSP z powiatu łukowskiego mają szanse na zdobycie "strażackiego Oscara"?

15 marca mija termin na składanie zgłoszeń w konkursie „Floriany 2019”. Konkurs skierowany do ochotniczych straży pożarnych, samorządów i lokalnych społeczności, organizowany jest przez największą organizację pożytku publicznego w naszym kraju - Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a także redakcję branżowego miesięcznika "Strażak". „FLORIANY” mają na celu promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, których efekty wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, a także rozwój i integrację środowisk wokół wspólnych inicjatyw.

Podczas I i II edycji do konkursu zgłoszono w sumie 631 projektów zrealizowanych w całej Polsce, z których skorzystało ponad 11 tys. osób. Łącznie we wszystkich kategoriach kapituła konkursu przyznała 109 nominacji do strażackiego Oscara. Najlepsi podczas ogólnopolskiej gali otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe.

W III edycji „FLORIANÓW” można składać projekty w dwunastu kategoriach, które odzwierciedlają szerokie spectrum społecznej działalności Ochotniczych Straży Pożarnych - od poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności, kultywowanie tradycji, rozwój turystyki, ochronę środowiska, edukację po aktywizowanie seniorów, czy dbanie o estetykę przestrzeni publicznej. W konkursie nagradzane będą projekty w dwóch kategoriach: te realizowane przez OSP samodzielnie oraz wspólnie z innymi partnerami.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie przez Ochotniczą Straż Pożarną lub zespół projektowy elektronicznego formularza zgłoszeniowego z regulaminem zamieszczonym na stronie www.floriany.pl. Kolejnym krokiem jest przesłanie dokumentacji konkursowej w terminie do 15 marca 2019 r. na adres: Miesięcznik "Strażak", ul. Oboźna 1, 00-340 Warszawa z dopiskiem: "FLORIANY".

Wszelkie szczegóły, bieżące informacje, regulamin konkursu oraz elektroniczny formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.floriany.pl w zakładce KONKURS.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE