Reklama

Strajk w obecnej formie tylko do końca tygodnia?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Strajk w obecnej formie tylko do końca tygodnia? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co najmniej do końca tygodnia będzie trwać w obecnej formie strajk nauczycieli w powiecie łukowskim. To ustalenia Miejsko-Powiatowego Komitetu Strajkowego, który zawiązali protestujący z placówek w Łukowie oraz z innych miejscowości. Część szkół wznowiła jednak kształcenie uczniów.

W środę 24 kwietnia do szkół poszli uczniowie Zespołów Szkół nr 2 i nr 3 w Łukowie, a także mieszczących się w mieście Zespołu Placówek i IV Liceum Ogólnokształcącego. Lekcje wznowiono też w Zespołach Szkół w Radoryżu Smolanym i w Stoczku Łukowskim. Zajęcia odbywają się też w Przedszkolu Miejskim nr 4 na os. Klimeckiego w Łukowie oraz w „Szczęśliwej Siódemce” na os. Unitów. Normalnie funkcjonuje też Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowe przy ul. Kryńskiego. Strajk trwa natomiast w pozostałych placówkach: miejskich szkołach podstawowych, a także w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki i Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie.

Akcja protestacyjna w obecnej formie (całkowite powstrzymanie się od zajęć pedagogicznych) ma trwać przynajmniej do końca tygodnia. Tak zdecydowali nauczyciele, którzy przyłączyli się do powołanego 23 kwietnia w Łukowie Miejsko-Powiatowego Komitetu Strajkowego. Grupa ta planuje wzajemnie się wspierać i motywować w akcji protestacyjnej. Równolegle mają być prowadzone prace związane z klasyfikacją maturzystów.

Czy w przyszłym tygodniu wszystkie szkoły i przedszkola powrócą do normalnego funkcjonowania? Niewykluczone, że nauczyciele zmienią formę protestu i będą prowadzić lekcje. W takiej sytuacji mogliby na przykład nie zadawać żadnych prac domowych, ani przygotowywać uczniów do konkursów, itp. 
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE