Reklama

Strajk nauczycieli: jest reakcja Miasta

Opublikowano: pt, 29 mar 2019 12:24
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Strajk nauczycieli: jest reakcja Miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy miejskie szkoły i przedszkola będą zamknięte? Czy strajkujący nauczyciele nie będą realizowali nawet zajęć świetlicowych? Władze miasta chcą poznać, jak będzie przebiegał ogólnopolski strajk nauczycieli, który swoim zasięgiem dotknie także i Łuków.

Na godzinę 12. zaplanowano posiedzenie sztabu kryzysowego, zwołanego przez burmistrza miasta w odpowiedzi na ogólnopolski strajk nauczycieli, który ma mieć swój wydźwięk także w Łukowie. Według informacji szefa ZNP na Lubelszczyźnie Adama Sosnowskiego, do akcji przyłączy się 69 placówek edukacyjnych w powiecie łukowskim, w tym wszystkie funkcjonujące w Łukowie szkoły i przedszkola, dla których organem prowadzącym jest Miasto.

Zobacz też: Będzie strajk

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od Adama Sosnowskiego, nauczyciele w czasie strajku będą obecni w swoich miejscach pracy, jednak nie będą wykonywać stosunku pracy, czyli - mówiąc prościej - nie będą uczyć dzieci i młodzieży. Opiekę nad uczniami będą musieli zapewnić dyrektorzy placówek. Dlatego też władze miasta z burmistrzem Piotrem Płudowskim chcą wiedzieć, jak ta kwestia zostanie zorganizowana w Łukowie. Samorząd nie wyklucza, że częściowo opiekę nad najmłodszymi uczniami będą mogły „przejść” miejskie jednostki takie jak Ośrodek Sportu i Rekreacji czy Łukowski Ośrodek Kultury.

O tym, czy powyższy pomysł jest możliwy w ogóle do realizacji, ma być mówione na spotkaniu sztabu antykryzysowego, który zwołał burmistrz Płudowski. W piątek o godz. 12 w Urzędzie Miasta mają spotkać się dyrektorzy szkół, przedszkoli i szefowie wspomnianych jednostek. Burmistrz obiecał, że wnioskami i informacjami ze spotkania podzieli się później z mieszkańcami miasta i radnymi.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE