Reklama

Strączkowe – z czym to się je?

Opublikowano:
Autor:

Strączkowe – z czym to się je? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś rozpoczyna się IV Łukowski Festiwal Nauki i Sztuki. Przez najbliższe dni dowiemy się m.in. ile ziaren fasoli mieści się w kosmosie oraz o tym jak poczuć chemię do chemii?

Tematem czwartego już festiwalu są „Odżywcze nasiona dla zrównoważonej przyszłości”. Temat wpisuje się w obchody międzynarodowego roku roślin strączkowych.

W czwartek od godziny 14.20 do 16.20 w Gimnazjum nr 2 każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach artystycznych „Trzmiele i strączkowe”. Poprowadzi je Agnieszka Czerska-Pawlak. W innej sali dowiemy się jak rozpoznawać nasiona roślin strączkowych oraz wykonamy eksperymenty z fasolą i mikroskopem. Na zajęcia pt. „Strączkowe – z czym się to je?” zaprasza Artur Baranowski. Przez cały dzień w holu głównym Gimnazjum nr 2 będzie można zapoznać się z wystawą przygotowaną przez Muzeum Regionalne w Łukowie - „1050-lecie Chrztu Polski”. Natomiast w Gimnazjum nr 1 Joanna Szczygielska zbada czystość powietrza.

Piątkowe zajęcia odbywać się będą w kilku miejscach. Od 16.00 do 18.00 w Zielonym Gaju obejrzymy pokaz mody, ale także weźmiemy udział w warsztatach budek dla trzmieli. O tych owadach opowie Artur Baranowski i Marian Radzikowski. Na warsztaty matematyczne „Myślę, więc gram. Gram, więc myślę” klasy II i III gimnazjum zaprasza Aneta Paszkiewicz. Zajęcia odbędą się od 12.30 do 14.30 w Gimnazjum nr 2. Gimnazjaliści są także zaproszeni na laboratoryjne warsztaty fizyczne „Eksperymentuj z nami – poznaj, doświadcz, zrozum”. Natomiast od godziny 10.45 do 11.30 w Liceum Ogólnokształcącym „na tapecie” będą bobowate. Opowie o nich Zofia Nowak.


Sobota będzie obfitowała w wydarzenia. Od godziny 15.00 do 15.30 w Gimnazjum nr 2 do zgromadzonych przemówi dr M. Siłuszyk z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Odpowie na pytanie „Ile ziaren fasoli zmieści się w kosmosie?”. Wykładowca siedleckiej uczelni poprowadzi także warsztaty z planetarium. W sobotnie popołudnie (od godziny 15.00) w Gimnazjum nr 2 Dariusz Nikiel poprowadzi warsztaty fotograficzne. Tradycją lat ubiegłym uczniowie pod czujnym okiem Urszuli Wojtalskiej poprowadzą pokaz doświadczeń chemicznych, by przekonać widzów, że można poczuć chemię do chemii. Pokazy odbywać się będą od godz. 13.00 do 15.00. Natomiast o roli eksperymentu w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych w godzinach od 16.00 do 18.00 opowiedzą uczniowie pod opieką Elwiry Wituskiej.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE