Reklama

Stodoła spłonęła od uderzenia pioruna

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Krzywda

Stodoła spłonęła od uderzenia pioruna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Siedem zastępów straży pożarnej gasiło pożar murowanej stodoły, do którego doszło w piątkowy wieczór w Podosiu (gm. Krzywda). Ogień pojawił się od uderzenia pioruna podczas wieczornego załamania pogody.

Strażacy odnotowali wezwanie około godz. 19.50. Stodoła w momencie przyjazdu ratowników była całkowicie objęta ogniem, a w jej wnętrzu znajdowały się maszyny rolnicze oraz bele słomy i siana.

Strażacy podali 6 prądów wody i równolegle prowadzili ewakuację sprzętu. Część maszyn udało się uratować. Niestety spaleniu uległa więźba dachowa, która następnie zawaliła się do wnętrza budynku i uniemożliwiła dalszą ewakuację.

Na miejscu pracował zastęp PSP w Łukowie oraz jednostki OSP z Podosia, Krzywdy, Fiukówki, Radoryża Kościelnego, Gołych Łazów i Ksawerynowa. Akcja gaszenia pożaru trwała około 4,5 godziny. Strażacy po poradzeniu sobie z właściwym zagrożeniem, wywieźli słomę z budynku, którą następnie przelali wodą do ugaszenia.

Podczas pożaru nikt nie odniósł obrażeń, ale straty materialne odnieśli właściciele stodoły. Jeżeli ktoś ma chęć pomóc poszkodowanym, informacji na ten temat udziela sołtys Podosia Lidia Oszal (osobiście lub pod numerem telefonu: 501 293 310).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE