Reklama

Reklama

Stoczek Łukowski planuje wielkie zmiany

Opublikowano: pon, 23 paź 2017 08:59
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Stoczek Łukowski planuje wielkie zmiany - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Adaptacja biblioteki, modernizacja skweru miejskiego, kanalizacja i remont ulicy Szkolnej to najważniejsze zadania jakie postawił przed sobą samorząd miasta Stoczek Łukowski.

Reklama

Miasto Łuków, korzystając z programu rewitalizacji miejsc zdegradowanych chce przywrócić świetność zalewu Zimna Woda. Stoczek Łukowski stawia na odnowę centrum miasta. Co zostało już zrobione, co jeszcze przed władzami miasta i kiedy pojawią się pierwsze informacje o przyszłości projektu? O tym rozmawialiśmy z burmistrzem Stoczka Łukowskiego Ireneuszem Szczepanikiem.

Samorząd miejski ma za sobą stworzenie Lokalnego Programu Rewitalizacji Stoczka Łukowskiego. W listopadzie w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie złożony zostanie wniosek o dofinansowanie zadania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Co zostanie zmienione?

- Wniosek dotyczyć będzie czterech obszarów. Główną rzeczą do zrobienia jest adaptacja biblioteki na potrzeby Centrum Integracji Społecznej, instytucji, która skupi różne grupy społeczne. Drugim obszarem jest centrum miasta. Przy pomniku powstanie blisko 60 miejsc siedzących. Centrum ozdobi fontanna, żywopłot i zegar słoneczny. Plac zabaw zostanie rozszerzony, a teren centrum miasta ukwiecony. Pojawi się także telebim, za pośrednictwem którego będziemy informowali mieszkańców o różnych wydarzeniach – powiedział burmistrz I. Szczepanik.

W ramach tej inwestycji zainstalowany będzie także monitoring, oświetlenie uliczne zostanie wymienione a alejki odnowione. To nie koniec zadań, jakie władze miasta chcą zawrzeć w swoim wniosku. Projekt rewitalizacji ma także objąć ulicę Szkolną, przy której znajdują się budynki objęte ochroną konserwatorską. Tu chodniki i nawierzchnia doczekają się remontu. Ostatnim zadaniem będzie wykonanie kanalizacji w ul. Poprzecznej.

- Stoczkowi taka modernizacja jest potrzebna. Miasto potrzebuje wielu innych rzeczy, ale musimy się liczyć z tym, że będzie trzeba zabezpieczyć wkład własny – powiedział burmistrz.  

Według szacunków burmistrza I. Szczepanika, inwestycja będzie kosztowała około 2-3 mln. Jeżeli uda się uzyskać środki zewnętrzne, miasto może liczyć na 85 % dofinansowania. O tym, czy wniosek Stoczka Łukowskiego zakwalifikował się do dofinansowania będzie wiadomo dopiero w połowie przyszłego roku. Jeśli pieniądze uda się pozyskać, realizacja zadania będzie trwała 2 lata. Burmistrz miasta jednocześnie zapowiada, że w przypadku, gdy środków pozyskać się nie uda, projekt będzie realizowany etapami, zaczynając od tych zadań, które są najbardziej potrzebne. Samorząd będzie się starał pozyskać dofinansowanie z innych programów. 


Na stronie Urzędu Miasta w Stoczku Łukowskim można zobaczyć wersję graficzną projektów. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.