Reklama

Statuetki wdzięczności wręczone, Rok Sienkiewicza podsumowany

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Statuetki wdzięczności wręczone, Rok Sienkiewicza podsumowany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ubiegły rok upłynął pod znakiem Henryka Sienkiewicza. Wiele instytucji włączało się w organizację wydarzeń, których celem było upamiętnienie postaci naszego Noblisty. 9 marca odbyło się oficjalne podsumowanie Roku Sienkiewicza.

Do naszego miasta, na uroczyste podsumowanie Roku Henryka Sienkiewicza, licznie przybyli zaproszeni goście. Byli reprezentanci Sejmu RP, władz wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych. Byli także dyrektorzy szkół działających na terenie powiatu łukowskiego, instytucji kulturalnych, a także prezesi spółek, które włączyły się w Rok Sienkiewicza.  

Radny województwa lubelskiego Marek Kopeć powiedział, że chociaż ten szczególny rok się skończył, to jednak znając zaangażowanie dyrektora Maćka Cybulskiego w kontynuację dzieła swojego ojca, jest pewny, że Rok Sienkiewicza będzie trwał. Wicestarosta Włodzimierz Wolski wyraził nadzieję, że te dobre zadania, które zostały rozpoczęte, będą kontynuowane.  

Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Brzozowski przybliżył zgromadzonym kalendarium wydarzeń i starań, które doprowadziły do uchwalenia przez Sejm RP 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Przemawiający goście jednogłośnie podkreślali zaangażowanie w organizację różnego rodzaju wydarzeń dyrektora muzeum Macieja Cybulskiego, dziękując mu jednocześnie za ogrom włożonej pracy.  

Dyrektor Maciej Cybulski, prezentując fotografie, przypominał o tym, co działo się na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Ci, którzy angażowali się, pomagali, wspierali organizację wydarzeń „sienkiewiczowskich” otrzymali statuetki oraz dyplomy z podziękowaniami. Nasza redakcja także otrzymała podziękowanie za zaangażowanie.  

  

Na koniec czwartkowego spotkania zgromadzeni w auli I LO w Łukowie mogli obejrzeć film przygotowany przez TVP 3 „Odkrywanie Sienkiewicza”.  

Spotkanie podsumowujące Rok Henryka Sienkiewicza odbyło się w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Nie było to miejsce przypadkowe, bowiem rok 2017 został ustanowiony Rokiem Tadeusza Kościuszki – patrona szkoły. 

O tym, co działo się przez cały 2016 rok możecie przeczytać Państwo tutaj. Możecie także obejrzeć materiał filmowy jaki przygotowaliśmy dla Państwa na temat nowych eksponatów zakupionych przez Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE