Reklama

Staś i Nel przyjadą do Woli Okrzejskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Staś i Nel przyjadą do Woli Okrzejskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spotkanie z aktorami filmowej adaptacji powieści "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza zaplanowano już w najbliższą sobotę 19 maja w muzeum w Woli Okrzejskiej. Tego dnia oficjalnie zaprezentowane zostaną też nowe pamiątki po nobliście, które niedawno pozyskała placówka.

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej pomyślnie zakończyło zbiórkę środków na zakup nowych pamiątek po pisarzu. Zbiory powiększyło 25 kart rękopisów „Listów z Afryki” stanowiących zapiski jednej z najważniejszych wypraw noblisty w jego życiu. Pamiątki te zostaną teraz oficjalnie pokazane odwiedzającym.

W sobotę 19 maja w muzeum odbędzie się spotkanie z odtwórcami głównych ról w filmowej adaptacji "W pustyni i w puszczy" z 1973 roku w reżyserii Władysława Ślesickiego. Do Woli Okrzejskiej przyjadą Monika Rosca oraz Tomasz Mędrzak - czyli filmowi Nel oraz Staś. Aktorzy zaprezentują program artystyczny oraz fortepianowy koncert, będą także rozmawiać z fanami. Okazja do spotkania jest tym bardziej ciekawsza, ponieważ w tym roku przypada 45. rocznica premiery filmu, uznawanego za drugi najbardziej oglądany polski film w historii, z frekwencją ponad 30 mln widzów w kinach.

W trakcie wydarzenia dyrekcja i pracownicy muzeum pokażą nowe pamiątki po Sienkiewiczu. Oprócz wspomnianych „Listów z Afryki” zwiedzającym zostaną zaprezentowane również pamiątki przywiezione przez Henryka Sienkiewicza z jego wyprawy na Czarny Ląd z lat 1890-1891. Zbiory te zostały udostępnione placówce przez muzeum oraz Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku (Oddział Muzeum Narodowego w Kielcach).

Mecenasami wydarzenia są: Fundacja PGZ, Fundacja PZU, Fundacja ENEA, Fundacja PGE oraz Grupa Azoty - Zakłady Azotowe "Puławy" S.A., czyli główni partnerzy pozyskania rękopisów "Listów z Afryki" Henryka Sienkiewicza do zbiorów muzeum w Woli Okrzejskiej.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE