Reklama

Startowała na wójta Gminy Wola Mysłowska, została zastępcą wójta Gminy Krzywda

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook / archiwum portalu

Startowała na wójta Gminy Wola Mysłowska, została zastępcą wójta Gminy Krzywda - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Związana z Prawem i Sprawiedliwością Zofia Mikusek pracować będzie w Gminie Krzywda. Niedawna kandydatka na wójta w Woli Mysłowskiej współpracować będzie z Krzysztofem Wardą, który pokonał w wyborczej dogrywce w Krzywdzie wójta Jerzego Kędrę.

Zofia Mikusek, była sekretarz gminy Wola Mysłowska, wicedyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krzywdzie, startowała w ostatnich wyborach jako kandydatka PiS na stanowisko wójta gminy Wola Mysłowska. Przegrała w II turze z Kingą Szerszeń wspieraną przez Przymierze dla Ziemi Łukowskiej. O wygranej  Szerszeń zdecydowało 39 głosów. Poparło ją 1257 osób (50,79 %), a Mikusek 1218 mieszkańców (49,21 %).

Po wyborach w gminie Krzywda zmienił się wójt. Jerzego Kędrę zastąpił Krzysztof Warda. Z urzędu odeszła będąca już na emeryturze zastępczyni poprzedniego wójta Barbara Kot, pełniąca też w ostatnim czasie funkcję urzędnika wyborczego w gminie... Wola Mysłowska.

Pytany o zastępcę kilkanaście dni temu nowy wójt odpowiadał:

- Obecnie trwają rozmowy ze środowiskiem, które mnie poparło w drugiej turze na temat tego, kto nim będzie. Szczegóły nie są jeszcze znane, więc o nazwiskach mowy być nie może - mówił po wygranych wyborach K. Warda.

Środowisko, o którym wspomina wójt, to PiS. Kandydatką tej partii na wójta gminy Krzywda była Beata Skwarek, była pracownik tamtejszego Urzędu Gminy. W II turze wyborów poparła ona Krzysztofa Wardę, podobnie jak środowisko Prawa i Sprawiedliwości. Jednak po wspomnianych przez wójta rozmowach, zapadła inna decyzja. Od 6 grudnia funkcję wicewójta gminy Krzywda pełni Zofia Mikusek.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE