Reklama

Starosta pisze do ministra ws. "dużej obwodnicy"

Opublikowano:
Autor:

Starosta pisze do ministra ws. "dużej obwodnicy"  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podpowiada którędy należy ją poprowadzić.

11 marca starosta Dariusz Szustek, radny powiatu łukowskiego Władysław Karaś oraz poseł  Przemysław Czarnek spotkali się z  Tomaszem Żuchowskim – dyrektorem Generalnym Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, w sprawie budowy i przebiegu planowanej obwodnicy Łukowa. W wyniku ustaleń starosta  wystąpił z pismem do Ministra Infrastruktury  Andrzeja Adamczyka, przedstawiając planowany przebieg tzw. „Dużej obwodnicy Łukowa”.

W piśmie Dariusz Szustek zwraca m.in. uwagę, że w planie zagospodarowania przestrzennego Łukowa i gminy Łuków wydzielony został już teren pod przebieg przyszłej obwodnicy. Według tej koncepcji droga ominęłaby centrum miasta i tereny mieszkaniowe. W tym kształcie łączyłaby podstrefę ekonomiczną na ul. Strzelniczej z DK nr 76 oraz drogami wojewódzkimi 807 i 808. Starosta zaznacza też, że proponowany przez lokalne władze przebieg nie będzie wymagał znaczących nakładów na wykup gruntów i będzie prowadził po terenach rolniczych. 
W korespondencji mowa jest również o tym, że ruch kołowy w Łukowie utrudniają linie kolejowe przecinające trasy wylotowe z miasta. 

Szustek podnosi, że w proponowanej przez powiat koncepcji poprowadzenia obwodnicy ta krzyżowałaby się jedynie z trasami Łuków - Dęblin oraz Łuków - Skierniewice. Omijałaby natomiast szlaki kolejowe Warszawa - Terespol oraz Łuków - Lublin. 

Jak już informowaliśmy według planów rządu obwodnica Łukowa ma mieć długość 3,7 km. i połączyć jednie drogi krajowe nr 63 i 76 biegnące przez Łuków.   


Pod koniec lutego w rozmowie z naszym portalem poseł Sławomir Skwarek informował, że sprawa przebiegu obwodnicy jest otwarty. Według wiedzy parlamentarzysty przetarg na budowę drogi miałby zostać ogłoszony w pierwszym kwartale 2023 roku. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE