Reklama

Starcie na oświadczenia. Dyrektor ZGL odpowiada zwolnionej pracownicy

Opublikowano:
Autor:

Starcie na oświadczenia. Dyrektor ZGL odpowiada zwolnionej pracownicy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oświadczenie Jarosława Piekarskiego w sprawie rozwiązania umowy o pracę z Główną Księgową.

OŚWIADCZENIE

W związku z tak dużym poruszeniem społecznym i licznymi komentarzami na temat zwolnienia Głównego Księgowego Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie oświadczam, że powodem wręczenia wypowiedzenia Pani Małgorzacie Deres była utrata zaufania do osoby, która pełniła tak ważną funkcję w Zakładzie.

Od jakiegoś czasu miałem wątpliwości co do rzetelności pracy Głównej Księgowej oraz poprawności sporządzanych sprawozdań finansowych. O swoich wątpliwościach poinformowałem Burmistrza Miasta, a następnie przeprowadziłem postępowanie ofertowe na audyt bilansu Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie za rok 2017 i 2018.

Kancelaria Biegłego Rewidenta po zakończonej pracy sporządziła raport z uzgodnionych procedur, z którymi Pani Małgorzata Deres zapoznała się w dniu wręczenia wypowiedzenia.


W podsumowaniu w/w raportu czytamy


Biorąc pod uwagę powyżej stwierdzone różnice stwierdzamy, że sprawozdania finansowe za rok 2017 i 2018 zawierają nieprawidłowości, które wskazują, że sprawozdania te nie przedstawiają rzetelnie i jasno obrazu sytuacji majątkowej i finansowej Zakładu na dzień 31 grudnia 2017 r. i 31 grudnia 2018 roku oraz jego wyniku finansowego za lata obrotowe zakończone w tych dniach zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami ustawy z dn. 29 września 1994 r. o rachunkowości.

Istotnym jest, aby osoba na stanowisku Głównego Księgowego wykonywała swoją pracę starannie i sumiennie oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zakład Gospodarki Lokalowej jest samorządowym zakładem budżetowym i dysponuje środkami publicznymi, dlatego bardzo ważnym jest aby Główny Księgowy był osobą kompetentną i rzetelnie prowadził księgi rachunkowe oraz rzetelnie sporządzał sprawozdania finansowe przedstawiające sytuację ekonomiczną Zakładu.

Rozwiązanie umowy nastąpiło w ustawowym trybie zgodnie z Kodeksem Pracy. Jeżeli Pani Małgorzata Deres nie zgadza się z powodami wręczenia wypowiedzenia z pracy lub ma wątpliwości co do zasadności rozwiązania umowy o pracę, może w terminie 21 dni złożyć odwołanie do Sądu Pracy. To sąd jest właściwym organem do rozstrzygania tego typu sporów a nie prasa czy internet.


Decyzję o rozstaniu z Główną Księgową podjąłem w oparciu o Raport z uzgodnionych procedur Biegłego Rewidenta oraz w trosce o dobro Zakładu i jego dalsze funkcjonowanie.

 

                       

 

Dyrektor

Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie

Jarosław Piekarski

                                                          

           Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE