Reklama

Stara szkoła w nowych murach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Stara szkoła w nowych murach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie oficjalnie zainaugurowała swoją działalność pod nowym adresem. W poniedziałek 14 stycznia odbył się koncert noworoczny w wykonaniu utalentowanych uczniów placówki, połączony z przecinaniem wstęgi i zwiedzaniem nowego - choć używanego już od września - obiektu.

- Po 40 latach mieszkania w starej siedzibie i po 4 latach decyzji administracyjnych i prac budowlanych, udało się przeprowadzić do nowej siedziby. Urzędujemy w niej od września - mówił na uroczystości dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej Tomasz Wojtaś.

Szkoła od kilku miesięcy mieści się na drugim piętrze budynku zajmowanego niegdyś przez I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki. Niżej znajduje się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Pieniądze na termomodernizację nowego miejsca pochodziły częściowo ze środków unijnych. Część środków - m.in. na instrumenty i zaadaptowanie pomieszczeń w szkole muzycznej - wydał też organ prowadzący, działające przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Centrum Edukacji Artystycznej. Pomogli też rodzice.

- Nowa szkoła ma dwa razy większą powierzchnię, dużo większa kubaturę. Budynek jest po termomodernizacji, więc jest ciepło. Większość energii produkujemy sami przez zainstalowane na dachu ogniwa fotowoltaiczne. Mamy magazyn dokumentów, archiwum, bibliotekę, łazienki dla kobiet i mężczyzn - chwalił nowe warunki pracy i nauki Tomasz Wojtaś.

Nowy adres Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie to ulica Wyszyńskiego 41. Przeprowadzka do nowego miejsca, choć wyczekiwana przyniesie za sobą kolejne wydatki. W części klas wciąż stoją stare ławki i krzesła przeniesione z dotychczasowej siedziby przy ul. Kwiatkowskiego.

- Przydałoby się m.in. więcej kolorów na ścianach. Głównym przedsięwzięciem jest jednak adaptacja akustyczna nowej sali kameralnej, która służyć będzie na małe koncerty - powiedział przed koncertem Tomasz Wojtaś.

- Marzy nam się też fortepian do sali kameralnej. Czynimy również starania, aby poprawić akustykę w klasach. Obecne gołe ściany nie sprzyjają temu, żeby dobrze słyszeć dźwięki instrumentów - dodał w późniejszej rozmowie po przecięciu wstęgi.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE