Reklama

St. asp. Mariusz Mucha drugi w wojewódzkich eliminacjach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

St. asp. Mariusz Mucha drugi w wojewódzkich eliminacjach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyły się 30. wojewódzkie eliminacje o tytuł najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego. Przez dwa dni 24 funkcjonariuszy rywalizowało w sześciu konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i praktyczne umiejętności. Drugie miejsce zajął st. asp. Mariusz Mucha z KPP w Łukowie.

Konkurs, który ma wyłonić najlepszego policjanta ruchu drogowego odbywa się już po raz 30. Głównym celem zmagań jest podniesienie poziomu wiedzy i praktycznych umiejętności funkcjonariuszy ruchu drogowego. W tegorocznych eliminacjach wojewódzkich wzięło udział 24 funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych garnizonu lubelskiego. Wśród nich był st. asp. Mariusz Mucha.  

Konkurs składał się z sześciu konkurencji. Pierwszego dnia policjanci rozwiązywali test sprawdzających ich poziom wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym, karnego i wykroczeń. Następnie prezentowali swoje umiejętności strzeleckie. Kolejne zadanie polegało na ręcznej regulacji ruchem. W drugim dniu zawodów policjanci musieli wykazać się sprawnością podczas dwóch konkurencji: jazdy motocyklem i samochodem po wyznaczonym torze. Ostatnią konkurencją było zaś udzielanie pierwszej pomocy ofiarom wypadków.  

Rywalizacja wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce wywalczył asp. szt. Krzysztof Chawryło z KMP w Lublinie, który będzie reprezentował nasze województwo podczas ogólnopolskiego finału konkursu. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął st. asp. Mariusz Mucha z KPP w Łukowie, natomiast trzecie miejsce mł. asp. Piotr Ziętek z KMP Lublin. 

Źródło: KPP w Łukowie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE