Reklama

Sprzęt medyczny za kalendarze

Opublikowano: pon, 21 sty 2019 14:42
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Sprzęt medyczny za kalendarze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aparat EKG, inhalatory i ciśnieniomierze to prezenty, które trafiły niedawno do SP ZOZ w Łukowie. Sprzęty kupione zostały ze środków ofiarowanych za kupno charytatywnego kalendarza na 2019 rok. "Modelami" na zdjęciach ilustrujących poszczególne miesiące byli policjanci.

Oddział Dziecięcy łukowskiego szpitala wzbogacił się m.in. w dwunastostrefowy przenośny aparat EKG, inhalatory siateczkowe oraz uniwersalne ciśnieniomierze. To właśnie taki sprzęt zakupiono dzięki hojności osób, które wsparły inicjatywę łukowskich policjantów. Prezenty przekazane przez mundurowych oraz wójta gminy Trzebieszów mają być wykorzystywane do leczenia najmłodszych pacjentów powiatowej placówki medycznej.

- To jest niezbędny sprzęt w naszym szpitalu - mówiła ordynator oddziału lek. Anna Kołodziej, dziękując jednocześnie w imieniu personelu i pacjentów za prezenty. - Dzięki waszym staraniom nasz oddział wzbogacił się o niezbędny specjalistyczny sprzęt - powiedziała i wręczyła organizatorom akcji symboliczne „Oskary” Oddziału Dziecięcego.

Kalendarz z policjantami można było otrzymać w zamian za charytatywną wpłatę na specjalne konto. Dystrybucję kalendarza prowadzono m.in. na komendzie policji oraz w urzędach miast i gmin na terenie powiatu łukowskiego. Gdy wyczerpał się ich limit, zebrana kwota została w całości przeznaczona zakup sprzętu medycznego.

Inicjatywa policjantów była kolejnym już wsparciem oddziału SP ZOZ w Łukowie. W latach ubiegłych funkcjonariusze w okresie świątecznym dostarczali m.in. zabawki i słodkości najmłodszym pacjentom. Tym razem postawili na kupno sprzętu. Funkcjonariuszy wsparł samorząd Gminy Trzebieszów oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów woj. lubelskiego w Łukowie. Jak mówił Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Dariusz Zdanikowski, mundurowi planują kolejne akcje na rzecz najmłodszych pacjentów łukowskiego szpitala.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE