Reklama

Sprzedają numizmaty, by kupić pamiątki po Sienkiewiczu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Sprzedają numizmaty, by kupić pamiątki po Sienkiewiczu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zdjęcia Sienkiewicza z podróży, dokumenty, umowa na wyłączny druk dzieł Henryka Sienkiewicza - te i inne pamiątki po naszym Nobliście chce kupić Muzeum w Woli Okrzejskiej. Pieniądze chcą zdobyć, sprzedając numizmaty okolicznościowe.

500 srebrnych monet i 100 złotych wybiła Mennica Polska z okazji Roku Henryka Sienkiewicza. Dochód z ich sprzedaży dyrektor Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej chce przekazać na zakup pamiątek po Nobliście z Ziemi Łukowskiej. Jak powiedział podczas wczorajszych obrad Rady Powiatu Maciej Cybulski:

Muzeum prowadzi rozmowy z kolekcjonerem z Kielc, który jest w posiadaniu pamiątek. Wśród nich znalazły się m.in. liczne zdjęcia H. Sienkiewicza z podróży, rysunki wykonane przez pisarza, umowa zawarta pomiędzy Sienkiewiczem a wydawnictwem na 20 lat na wyłączny druk jego dzieł, a także życzenia imieninowe nadesłane z Akademii Umiejętności w Krakowie, w których nazywany jest, po raz pierwszy, doktorem honoris causa.  

W kolekcji znajduje się także karykatura jaką namalował Sienkiewicz. Te, i inne pamiątki po naszym Nobliście chce zdobyć placówka. By jednak je kupić, potrzebne są pieniądze. Stąd pomysł sprzedaży numizmatów. Muzeum od trzech tygodni prowadzi sprzedaż złotych i srebrnych krążków. Część z nich już jest w posiadaniu mieszkańców powiatu łukowskiego. Reszta czeka na nowych właścicieli. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE