Reklama

Sprawdź ZA DARMO światła w samochodzie!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Sprawdź ZA DARMO światła w samochodzie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa organizowana przez policję społeczna kampania \"Twoje światło - Twoje bezpieczeństwo\". W jej ramach kierowcy chcący poprawić swoje bezpieczeństwo na drodze, mogą skorzystać z bezpłatnych badań świateł w swoich pojazdach. Gdzie można wykonać takie badanie?

Jesień i zima to szczególnie niebezpieczny okres dla kierowców i pieszych. Wówczas dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych: wypadków czy kolizji. Nieoświetlone drogi, brak świateł w samochodach i brak odblasków używanych przez pieszych, to niestety częste przyczyny tragedii na drogach. Ostatnie tego typu zdarzenie miało miejsce w gminie Trzebieszów na terenie powiatu łukowskiego.

Zobacz też: Duże szczęście w wypadku w Leszczance. Przyczyną brak świateł?

Odpowiedzią na niebezpieczne zdarzenia na drogach w całym kraju jest między innymi organizowana przez policję akcja „Twoje światło - Twoje bezpieczeństwo”. W jej ramach kierowcy będą mogli przez kilka dni skorzystać z bezpłatnych badań stanu oświetlenia swoich pojazdów. Tam, gdzie diagności stwierdzą złe ustawienie oświetlenia w samochodach, dokonana zostanie bezpłatna korekta. Akcja przeprowadzana będzie 2, 9 i 16 grudnia.

Na terenie powiatu łukowskiego bezpłatną kontrolę i regulacje świateł wykonać będzie można w czterech miejscach. Są to stacje:

  • Dakar - Łuków, ul. Międzyrzecka 71A
  • Auto Serwis OSKP – Aleksandrówka 7B, gm. Stoczek Łukowskiego
  • Auto Gaz S. C. - Łuków, ul. Radzyńska 9D
  • BUD-TOM – Dębowica 69A, gm. Łuków

Pomysłodawcą inicjatywy jest Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Wsparcie zapewniają Instytut Transportu Samochodowego oraz Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów. Całości patronuje również operator aplikacji mobilnej Yanosik.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE