Reklama

Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta w Alejach

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta w Alejach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 5 marca w Zespole Szkół nr 1 odbyło się spotkanie młodzieży z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta Sylwią Piszcz- Kędziorą

W prelekcji  uczestniczyli uczniowie klasy 1 TM, 1TS, 1 TH, 1 TE, 2 TE. Celem spotkania zorganizowanego w ramach wieloletniej współpracy przy realizacji treści programowych z wiedzy o społeczeństwie  było poszerzenie wiedzy uczniów na temat praw konsumenta.

Wszyscy na co dzień jesteśmy konsumentami, dlatego tak ważne jest byśmy znali swoje prawa i potrafili umiejętnie z nich korzystać. Pani rzecznik wyjaśniła  uczniom na czym polega jej praca, co to jest gwarancja i rękojmia, jak dochodzić swoich praw, oraz w jakiej sytuacji zwracać się o pomoc do rzecznika.

Uczniowie uzyskali informacje o prawnych uwarunkowaniach sprzedaży konsumenckiej, procedurze składania reklamacji, dokonywaniu zakupów przez Internet. Dzięki spotkaniu uczniowie będą uważniej czytać umowy i rozważniej dokonywać zakupów, a w razie potrzeby wiedzą do jakiej instytucji się zwrócić w przypadku problemów z reklamacją konsumencką.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE