Reklama

Spotkanie pod Obeliskiem

Opublikowano: pon, 4 mar 2019 11:47
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Spotkanie pod Obeliskiem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątkowe popołudnie 1 marca na skrzyżowaniu ulicy 11 Listopada oraz ul. ks. Brzóski pojawiły się poczty sztandarowe. Spotkanie pod stojącym w tym miejscu obeliskiem było elementem łukowskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Organizatorami tegorocznych obchodów byli radny powiatowy Bartłomiej Bryk oraz łukowskie koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z Ryszardem Grafikiem na czele. W piątek po mszy w kaplicy sióstr Nazaretanek przy ul. 11 Listopada, chcący oddać cześć żołnierzom antykomunistycznego podziemia, przenieśli się na zlokalizowany kilkanaście metrów dalej Obelisk Żołnierzy Niezłomnych i Ofiar Reżimu Komunistycznego. Tam zapalono znicze i złożono kwiaty.

Na spotkanie przybyli parlamentarzyści: posłowie Krzysztof Głuchowski i Sławomir Skwarek oraz senator Stanisław Gogacz. Do Łukowa przybył też wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, który w swoim wystąpieniu apelował o pamięć i szacunek dla Żołnierzy Wyklętych. O część artystyczną zadbali reprezentanci Łukowskiego Ośrodka Kultury. Wartę honorową przy obelisku pełnili natomiast kadeci Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym.

W ramach łukowskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przygotowano też bieg „Tropem Wilczym”, akcję oddawania krwi oraz wykład i projekcję filmową. W ramach wydarzenia w kwietniu zostanie rozegrany też turniej piłki nożnej.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE