Reklama

Spotkanie po latach w Stoczku Łukowskim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miejska Biblioteka Publiczna w Stoczku Łukowskim

Spotkanie po latach w Stoczku Łukowskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższą sobotę Stoczek Łukowskim będzie miejscem niezwykłego spotkania po latach. Do miasteczka przyjadą uczestnicy kolonii szkolnych z 1944 roku.

Stoczek Łukowski to miejsce, w którym kilkadziesiąt lat temu zatrzymali się przymusowo uczestnicy kolonii szkolnych z Warszawy. Grupa, która miała początkowo przyjechać do miasteczka na miesiąc, po wybuchu Powstania Warszawskiego w 1944 roku, osiadła w nim na cały rok. Teraz uczestnicy wydarzeń sprzed lat ponownie przyjadą do Stoczka, by spotkać się z dawnymi znajomymi i mieszkańcami miasta. Będą też opowiadali o wydarzeniach z czasów wojny.

Uczestnikom dawnych kolonii będzie towarzyszyła ekipa filmowa, która pragnie nakręcić 30-minutowy film dokumentalny opowiadający o wydarzeniach sprzed lat. Jego premierę zaplanowano na listopad tego roku. Filmowcy będą rozmawiali m.in. z pisarką Joanną Papuzińską, która swoje wojenne przeżycia łącznie z pobytem w Stoczku opisała niedawno w książce „Asiunia” skierowanej do młodszych dzieci. Będą też obecni opiekunowie wojennych kolonii, Irena i Tadeusz Byrscy.

Jutrzejsza wizyta w Stoczku Łukowskim jest realizowana w ramach projektu „Tu był nasz dom”, który dofinansowany jest ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Chętni spotkać się z dawnymi znajomymi, mogą przyjść do budynku Zespołu Oświatowego przy Pl. Wielgoska 5. Początek o godzinie 15.00. Mile będą widziani również mieszkańcy miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE