Reklama

Spotkanie dla rolników o Afrykańskim Pomorze Świń

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Spotkanie dla rolników o Afrykańskim Pomorze Świń - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uwaga rolnicy. Jak informuje Wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak, w czwartek 11 stycznia w świetlicy wiejskiej w Łazach odbędzie się spotkanie informacyjne na temat wirusa ASF.

Pod koniec 2017 roku w powiecie łukowskim zanotowano dwa przypadki wystąpienia wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. Chore dziki zauważono w lesie niedaleko Kownatek w pobliżu granicy z powiatem radzyńskim. W reakcji na zagrożenie na początku tego roku pojawiło się obwieszczenie Powiatowego Lekarza Weterynarii Leszka Mioduskiego na temat tego, jak w obliczu choroby powinni zachować się rolnicy.

Temat Afrykańskiego Pomoru Świń będzie też podniesiony na specjalnym, organizowanym przez Urząd Gminy Łuków spotkaniu. 11 stycznia o godz. 11.00 w świetlicy wiejskiej w Łazach zorganizowane zostanie spotkanie informacyjne na temat ASF,  na którym obecny będzie m.in. Powiatowy Lekarz Weterynarii Leszek Mioduski.

Do rozmów na temat zagrożenia i sposobów radzenia sobie z nim, organizatorzy zapraszają przede wszystkim rolników, choć mile widziani są też przetwórcy mięsa wieprzowego i samorządowcy. Na spotkaniu przedstawiona zostanie informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii o obowiązujących rolników nakazach i zakazach. Będzie tez możliwość zadawania pytań i rozwiania swoich wątpliwości.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE