Reklama

Spotkanie dla rodziców dzieci utraconych

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie dla rodziców dzieci utraconych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonująca w Łukowie Wspólnota Dzieci Utraconych zaprasza na kolejne spotkanie i możliwość wzajemnego wsparcia. Zaplanowano je w niedzielę 17 marca.

Wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych zrzesza osoby, które w przeszłości przeżyły traumatyczne przeżycia związane ze śmiercią swoich synów i córek. Grupa organizuje cykliczne spotkania, na których nie brakuje gestów wsparcia i zrozumienia.

Spotkania grupy odbywają się w trzecią niedzielę miesiąca. Najbliższe odbędzie się 17 marca w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie. O godzinie 17.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji rodziców, którzy utracili własne dzieci, natomiast o godz. 16:40 przewidziano koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po mszy chętni będą mogli spotkać się na specjalnej grupie wsparcia, gdzie podzielą się swoimi doświadczeniami.

Opiekunem grupy jest ks. Daniel Sałasiński, lecz mile widziana jest też współpraca z innymi duchownymi z innych parafii oraz z psychologami. Rodzice, którzy utracili swoje dzieci, mają nadzieję, że osoby z różnych miejsc miasta i powiatu aktywnie włączą się w działalność grupy, by móc wspierać inne osoby w ciężkich chwilach.

Wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych oprócz regularnych spotkań, pragnie włączać się w inne działania. Jednym z nich będzie szycie ubranek dla wcześnie urodzonych dzieci, bądź tych, które nie urodziły się żywe. Wspólnota wspólnie ze stowarzyszeniem Kreatywne Kobiety i grupą Tęczowy Kocyk będzie zbierać materiały, ubrania, włóczki czy tasiemki, z których powstaną ubrania w małym rozmiarze dla dzieci.

- Wykonując te maleńkie kocyki, czy czapeczki, których nie można kupić w sklepie ze względu na ich rozmiar, pomagamy wnieść odrobinę ciepła rodzicom do surowych szpitalnych warunków, a także wspomóc rodziców w tych trudnych chwilach - dodają przedstawiciele grupy.

Zbiórka materiałów będzie prowadzona podczas zbliżających się Targów Kreatywnych Kobiet, które zaplanowano 7 kwietnia w Łukowie.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE