Reklama

Sport, Narodowe Czytanie i dożynki na weekend

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Sport, Narodowe Czytanie i dożynki na weekend - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Narodowe Czytanie, biegi ks. Brzóski, zawody szachowe, dożynki Diecezji Siedleckiej oraz jubileusz 50-lecia zapasów w Łukowie. To wydarzenia, które czekają mieszkańców powiatu łukowskiego w najbliższy weekend.

Największym z weekendowych wydarzeń będą dożynki diecezjalno-powiatowe w Woli Gułowskiej. Wydarzenie rozpocznie się o godz 10 mszą świętą w intencji rolników, po której wyłoniony zostanie najpiękniejszy dożynkowy wieniec. W części artystycznej święta plonów wystąpią m.in. Paulina Grochowska i zespół Defis.

Zobacz też: Zaproszenie na dożynki diecezjalno-powiatowe

W sobotę swoje półwiecze świętować będzie sekcja zapaśnicza ŁKS Orlęta Łuków. Z tej okazji zostanie zorganizowany memoriał Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej w tej dyscyplinie sportu, któremu towarzyszyć będzie uroczysta akademia i spotkanie pokoleń. Rywalizacja toczyć się będzie w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie.

Zobacz też: Turniej na półwiecze zapasów

W sobotę i niedzielę 8-9 września trwały będą rozgrywki szachowe w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej. Na potyczki w wykonaniu młodzików zaprasza stowarzyszenie „Szachpol”. Królewska gra odbywać się będzie w hali sportowej Szkoły Policealnej – Medycznego Studium Zawodowego im. J. Korczaka w Łukowie.

Zobacz też: Szachowe Mistrzostwa w Łukowie

Osoby pragnące mniej sportowo spędzić weekend, mogą przyjść na akcję „Narodowe Czytanie”. W tym roku znane osoby z miasta czytać będą fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Dzieło będzie przytaczane w godzinach 10-13 na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie. W przypadku złej pogody, akcja przeniesiona zostanie do sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta.

Zobacz też: Wspólne czytanie „Przedwiośnia”

Zwieńczeniem weekendowych wydarzeń będą XXIV Ogólnopolskie Biegi im. ks. Stanisława Brzóski. Start imprezy zaplanowano w rezerwacie Jata o godz. 11:40, a metę na terenie zalewu Zimna Woda.

Zobacz też: Zapisz się na biegi ks. Brzóski
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE