Reklama

SpoKREWnieni służbą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

SpoKREWnieni służbą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O tym, że krew jest bezcennym darem ratującym życie, wie każdy z nas. Tym bardziej warte uwagi są wszelkie akcje oddawania tzw. czerwonego złota. Do szczytnej idei przyłączyli się ostatnio łukowscy policjanci.

Przez cały marzec policjanci z Łukowa będą oddawali krew. To zamysł ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą” odbywającej się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrody Narodowej. Dar, którego nie można wyprodukować, będzie oddawany w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który jest zlokalizowany na terenie łukowskiego szpitala.

- Mundurowi ratowanie życia ludzkiego mają wpisane w wykonywany zawód i doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew w szczególności poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, a także chorym, dzieciom i seniorom - mówi Marcin Józwik z łukowskiej policji. - Dlatego też łukowscy policjanci będą zachęcali wszystkich, także niezwiązanych z mundurem, by oddawali krew na ten szczytny cel - dodaje.

Ogólnopolska akcja oddawania krwi przez pracowników policji, strażaków, strażników granicznych oraz żołnierzy jest organizowana po raz drugi. W zeszłym roku udało się zebrać 3788 litrów czerwonego złota. Dzielenie się tym co najcenniejsze - zgodnie z hasłami MON i MSWiA - jest też upamiętnieniem dokonań Żołnierzy Wyklętych. Tegoroczną inauguracja szczytnej akcji miała miejsce bowiem 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci żołnierzy antykomunistycznego podziemia.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE