Reklama

Spisz te numery. Mogą się przydać osobom starszym i samotnym

Opublikowano:
Autor:

Spisz te numery. Mogą się przydać osobom starszym i samotnym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Caritas uruchamia "wolontariat kryzysowy".

Caritas Diecezji Siedleckiej informuje o możliwości udzielenia pomocy osobom starszym, które czują się zagrożone obecną sytuacją w związku z pandemią koronowirusa. - Wolontariusze Centrów Wolontariatu w Siedlcach i Białej Podlaskiej pomogą w zakupach leków, żywności i rzeczy pierwszej potrzeby – mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.
 
Centra Wolontariatu prowadzone są w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach oraz w budynku przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej. O pomoc można się zgłosić pod poniżej wymienione numery telefonów.
 

Lista telefonów dyżurnych w diecezji siedleckiej
 
1) tel. 504-429-423 - Żanetta Kowalczuk, koordynator Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej,
2) tel. 510-756-437- Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach,
3) tel. 512-936-068 - Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.
 
- Apelujemy do najbliższych sąsiadów osób starszych o empatię i pomoc. Ograniczmy chodzenie do sklepów do jak najmniejszej ilości osób, a jednocześnie kupmy np. chleb osobie starszej z naszego otoczenia – mówi M. Rybaczewska.
 
Pomoc udzielana jest mieszkańcom Siedlec i Białej Podlaskiej - z zachowaniem największych środków ostrożności oraz z ograniczeniem kontaktu bezpośredniego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE