Reklama

Śpiewajmy dla Majki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Śpiewajmy dla Majki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na 3 marca zaplanowano charytatywny, karnawałowy koncert Fabryki Piosenki ŁOK. Dochód z biletów przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Mai Przegalińskiej, dziewczynki śpiewającej w tej grupie.

Maja Przegalińska od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Jest to choroba genetyczna, w której szybkiemu osłabieniu ulegają mięśnie kończyn, tułowia, płuc i przełyku, co zazwyczaj prowadzi do niewydolności oddechowej i utraty zdolności przełykania.

Dziewczynka znana jest już lokalnej społeczności chociażby za angażowanie się w prace Fabryki Piosenki ŁOK. W przeszłości prowadzone dla niej były zbiórki nakrętek, m.in. w Przedszkolu Integracyjnym nr 1. Aby Maja mogła nadal rozwijać swoje talenty i walczyć z chorobą potrzebna jest intensywna rehabilitacja oraz kosztowny sprzęt. Właśnie na te cele prowadzona będzie zbiórka funduszy podczas charytatywnego koncertu w ŁOK 3 marca.

Pierwszy koncert rozpocznie się o godzinie 15.00. Wystąpi na nim młodsza grupa wokalistów Fabryki Piosenki: Julia i Marta Wardak, Zosia Szczuchniak, Emilka Szcześniak, Weronika Wierzchowska, Karolina Jastrzębska, Zuzia Bochman, Łucja Gronowska, Ala Zakrzewska, Olek Kita, Wiktor Dauter, Emilia Mateńka, Maja Komoszka, Weronika Chmiel oraz Bartek Sosnowski.

Na drugim koncercie o godzinie 18.00 zaśpiewają nieco starsi uczestnicy zajęć Fabryki Piosenki: Ola i Maja Misiak, Gabrysia Rek, Bartek Gawroński, Gabrysia Łukasik, Oliwia Dzido, Mikołaj Gajowy, Karolina Oklińska, Julia Stolarczyk, Marta Skurka, Anastazja Klimiuk, Sylwia Purzycka, Klaudia Borejko, Dominika Piros, Weronika Radomyska oraz Kacper Czerski.

Biletem wstępu na powyższe wydarzenia będzie datek złożony do puszki. Natomiast w części artystycznej wydarzenia usłyszymy taneczne piosenki oraz najnowsze hity. Nie zabraknie również kolorowych świateł i strojów, jak przystało na karnawał.

Zbiórkę do puszek wspiera Stowarzyszenie Kulturalnych Marzycieli. Nr zbiórki publicznej: 2019/679/OR.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE