Reklama

Spali, gdy wybuchł pożar

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GOPS Wojcieszków

Spali, gdy wybuchł pożar - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzina z czwórką dzieci straciła cały dobytek. Spali, gdy ogień trawił ich dom. Na szczęście jeden z synów przebudził się w nocy i zdążyli uciec. Ocalili życie, potrzebują wsparcia.

W poniedziałek o godzinie 1.00 w nocy w Zofiborze syn Państwa Pytlików obudził się, bo usłyszał odgłos palonego tłuszczu. Wstał, by sprawdzić, co się dzieje. Pożar opanowywał ich dom. Cała rodzina uciekła.  

Syn jest lekko poparzony. Co by było, gdyby syn, który się obudził nie poszedł sprawdzić, co się dzieje? To cud, że wszyscy się uratowali – mówi mama czwórki dzieci.  

Rodziców nie było wtedy w domu. Dziećmi (18-letnią córką, 15 i 13-letnimi synami oraz 10-letnią córką) opiekowała się babcia. W pożarze 26 września doszczętnie spłonął ich dom. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojcieszkowie już udziela rodzinie pomocy. Rodzina chce jednak swój dom odbudować.  

Potrzeba dużej ilości materiałów budowlano – wykończeniowych lub wsparcia finansowego na ich zakup. Oprócz tego sześcioosobowa rodzina potrzebuje wszystkiego: żywności z długą datą przydatności, obuwia, środków czystości.

Będą wynajmowali mieszkanie, które muszą wyposażyć. Potrzebne są więc łóżka i skromny regał kuchenny. Szczegółowych informacji o tym, jakiej pomocy rzeczowej potrzebuje poszkodowana rodzina udziela Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojcieszkowie (tel. 25-755-43-34) oraz poszkodowani: 508 423 040 lub 690 186 399.  

Pomocy finansowej można udzielać za pośrednictwem specjalnego konta bankowego:

BS. Adamów o/Wojcieszków 61 9202 0003 0005 7567 2000 0030 z dopiskiem „Dla poszkodowanej w pożarze rodziny P. Pytlików z Zofiboru”  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE