Reklama

Sosnowska czy Siedlecka? Burmistrz trzyma w niepewności

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Sosnowska czy Siedlecka? Burmistrz trzyma w niepewności - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mija już niemal miesiąc od dnia konkursu na dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie. Podczas wczorajszej uroczystości burmistrz miasta powiedział nam, że decyzji jeszcze nie ma.

10 maja Ewa Siedlecka i Jolanta Sosnowska stanęły do konkursu o stanowisko dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie. Konkurs zakończył się remisem. Mimo kolejnego głosowania, nie został rozstrzygnięty. Burmistrz zwrócił się więc do Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej o wydanie opinii, ponieważ chce powierzyć stanowisko Ewie Siedleckiej. Włodarz miasta wysłał także stosowne pismo do Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Zarówno Rada Rodziców, jak i Rada Pedagogiczna wydały negatywną opinię. Termin, do którego pisma miały trafić na biurko włodarza minął 31 maja. Wciąż brakuje dokumentu z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Wczoraj, podczas jubileuszu placówki, zapytaliśmy burmistrza Dariusza Szustka o to czy decyzja już jest i jaką opinię wydało kuratorium. W odpowiedzi usłyszeliśmy:

Decyzji jeszcze nie ma. Będzie niedługo. Kuratorium Oświaty wprowadza w tej chwili reformę oświaty i ma większe problemy jak wydanie opinii. Nie będzie to opinia, tylko porozumienie. - dopytywany powiedział - Porozumiem się z kuratorium, a jak się już porozumiem, ogłoszę.

O porozumienie zapytaliśmy obecnego na 50-leciu Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie wicekuratora lubelskiego Ryszarda Golca. W rozmowie z nami powiedział, że to organ prowadzący podejmuje decyzje kadrowe, ale w porozumieniu z kuratorium. Nie zdradził jednak, w którą stronę szala się przeważy.

Organ prowadzący musi podjąć decyzję do 31 sierpnia, czyli do ostatniego dnia kadencji obecnej dyrektor Jolanty Sosnowskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE