Reklama

„Śniadanie Daje Moc”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 4 w Łukowie

„Śniadanie Daje Moc” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa nr 4 w Łukowie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc". 8 listopada najmłodsi uczniowie placówki poznawali zasady zdrowego odżywiania się. Zdobywali też wiedzę, dlaczego śniadanie jest uznawane za najważniejszy posiłek dnia.

Łukowska „Czwórka” od kilku lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji, której celem jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Poprzez promocję prawidłowego żywienia pomysłodawcy chcą też obniżać poziom niedożywienia dzieci w kraju.

8 listopada uczniowie klas I-III podczas zajęć edukacyjnych poznawały 12 zasad zdrowego odżywiania, oglądały filmy edukacyjne o właściwym żywieniu, uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych o zdrowiu i wykonywały kolorowe plakaty. Dzieci uczestniczyły też w zajęciach praktycznych i wykonywały śniadania: kanapki, szaszłyki owocowe, twarożki, sałatki warzywne.

Integralną częścią akcji było też wspólne jedzenie z nauczycielami i rodzicami najważniejszego posiłku dnia. Uczniowie nie zapomnieli o konieczności nawadniania organizmu - piły wodę mineralną i soki owocowe.

Informację nadesłała Ewa Ścioch.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE