Reklama

Śmieciowy pat. Radni odłożyli decyzję o wysokości opłat

Opublikowano:
Autor:

Śmieciowy pat. Radni odłożyli decyzję o wysokości opłat  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie ma nowych stawek za odbiór odpadów. Na sesji w czwartek radni nie zdecydowali się przyjąć żadnej z dwóch propozycji, które leżały na stole.

Od przyszłego roku nie będzie już rozgraniczenia na stawki za śmieci segregowane i niesegregowane. Burmistrz Piotr Płudowski zaproponował ujednoliconą stawkę w wysokości 12 zł. Potem złożył autopoprawkę do uchwały - 19 zł. Do tego ulga polegająca na tym, że od piątej osoby w rodzinie stawka wynosiłaby 9,5 zł.


Propozycja klubu radnych Przymierza dla Ziemi Łukowskiej mówiła o 16 zł stawki bazowej i 14 zł od piątej osoby w rodzinie.  Klub PiS swojej propozycji nie złożył. 

Na wniosek Grzegorza Gomoły radni zdjęli obie propozycje. Gomoła argumentował, że radni powinni poczekać z uchwaleniem stawek do momentu rozstrzygnięcia przetargu na wybór firmy, która zajmie się odbiorem odpadów. - Znając kwotę, jaką miasto będzie musiało płacić za tę usługę, będzie można określić realną stawkę za odbiór i transport odpadów - przekonuje radny klubu "Razem Ponad Podziałami". 

Jak informuje Paweł Krasuski zastępca burmistrza Łukowa przetarg na odbiór odpadów powinien zostać rozstrzygnięty w pierwszej połowie grudnia. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE