Reklama

Służbowa toyota już jeździ

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Toyota.pl

Służbowa toyota już jeździ - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Grafitowa Toyota Avensis z 2018 r. to nowe służbowe auto Starostwa Powiatowego w Łukowie. Została zakupiona w salonie Toyoty w Siedlcach za 109 800 zł.

W budżecie powiatu łukowskiego na 2019 rok znalazły się pieniądze na zakup nowego auta służbowego. Samorząd zabezpieczył na ten cel 120 tysięcy złotych, wywołując dyskusję wśród mieszkańców oraz radnych. Celowość kupna samochodu za taką kwotę podnosił na sesji budżetowej m.in. radny Krzysztof Fonal, który powrócił do tematu na kolejnej sesji, 7 lutego.

Fornal pytał, czy starostwo posiada już pojazd i usłyszał w odpowiedzi, że tak właśnie jest. Starosta Dariusz Szustek, który będzie jednym z dysponentów nowego samochodu oznajmił, że procedura zakupu odbywała się zgodnie z zasadami zamówień publicznych i że do urzędu wpłynęły dwie oferty od dilerów Toyoty z Kalinówki koło Lublina i z salonu w Siedlcach. Korzystniejsza była oferta przedstawiona przez salon samochodowy z Siedlec, więc kupiono auto za 109 800 zł.

Nowa Toyota to diesel. Stałe uprawnienia do korzystania z niej mają starosta Dariusz Szustek, wicestarosta Janusz Kozioł, sekretarz powiatu Jerzy Siwiec, skarbik powiatu Monika Wodyk-Netczuk oraz urzędujący członek Zarządu Powiatu Władysław Mika. Pozostali pracownicy starostwa, którzy będą potrzebowali skorzystać z auta służbowego, otrzymają jednorazowe upoważnienia. Toyota zastąpi inne auto służbowe, jakim była Skoda Superb z 2007 r. Pojazd ten został sprzedany w 2017 r. Ponadto w latach 2007 i 2008 starostwo miało dwa samochody: wspomnianą skodę oraz Opla Astrę Combi. Potem opla przekazało Placówce Wielofunkcyjnej (Dom Dziecka).
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE