Reklama

Ślubowanie kadetów w Radoryżu Smolanym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół im. W. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym

Ślubowanie kadetów w Radoryżu Smolanym  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym obchodził Dzień Edukacji Narodowej. 17 października w szkole odbyła się uroczystość ślubowania kadetów z pierwszych klas o profilu mundurowym.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych jest jednym z najważniejszych wydarzeń w całym roku szkolnym w placówce. 17 października w Radoryżu Smolanym spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, policji i straży pożarnej, duchowni oraz społeczność szkolna. Zaproszeni zostali m.in. poseł Krzysztof Głuchowski i ppor. Magdalena Rudzka - koordynator w zakresie współpracy pomiędzy szkołą, a jednostką patronacką czyli 23 Batalionem Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Białej Podlaskiej.

Po raz pierwszy w uroczystościach wzięli udział także absolwenci szkoły, którzy ukończyli klasy mundurowe i swoje losy związali ze służbami mundurowymi: sierż. Mateusz Matyjasek pełniący służbę w Komendzie Stołecznej Policji oraz mł. asp. Bartosz Kulik pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. 

Ślubujący uczniowie wygłosili najpierw słowa roty, a następnie złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Czynność stanowiła oficjalne przyjęcie w poczet młodszych kadetów liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym, wojskowym i strażackim. Na koniec uczniowie zostali pobłogosławieni przez ks. Grzegorza Bielaka.

Uroczystość zakończyły podziękowania złożone na ręce dyrektor Marzeny Kamińskiej i część artystyczna w wykonaniu uczniów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE