Reklama

Sławomir Skwarek jest już posłem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Sylwester Tułajew / Facebook

Sławomir Skwarek jest już posłem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Były wójt gminy Adamów objął już oficjalnie mandat Posła na Sejm RP. Sławomir Skwarek zrzekł się funkcji radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego i od dzisiaj formalnie będzie zasiadać na ul. Wiejskiej w Warszawie.

W środę 5 grudnia w Sejmie w Warszawie zaprzysiężeni zostali nowi posłowie. W gronie sześciu nowych parlamentarzystów znalazł się Sławomir Skwarek, niedawny wójt gminy Adamów i „świeżo upieczony” radny wojewódzki. Poseł z Adamowa złożył już ślubowanie.

- Wahałem się, ale Ojczyźnie się nie odmawia. Od momentu, kiedy postanowiłem zostać politykiem, marzyłem o tym, żeby zostać posłem. Marzenia są bardzo ważne. Tak sobie zamarzyłem w styczniu 1993 roku, że dojdę do tego Sejmu. Miałem wtedy niecałe 30 lat - uzasadnia swój „awans” Sławomir Skwarek.

Niedawny wójt i radny wojewódzki zdecydował się na „transfer” do Sejmu, ponieważ poseł Jarosław Stawiarski z Kraśnika został Marszałkiem Województwa Lubelskiego. W tej sytuacji zwolniło się jego miejsce w parlamencie, które mógł zająć Sławomir Skwarek, pierwszy rezerwowy na liście PiS w wyborach 2015 r. Trzy lata temu ówczesny wójt zdobył zaufanie 7509 osób, a jego osoba kilkukrotnie  była wymieniana w kontekście ruchów kadrowych w Sejmie.

W poniedziałek 3 grudnia Skwarek złożył mandat radnego sejmiku województwa lubelskiego i przyjął mandat poselski. Dzisiaj, 5 grudnia złożył ślubowanie. Oznacza to, że powiat łukowski przynajmniej do najbliższych wyborów w 2019 roku będzie mieć dwóch parlamentarzystów.

Zobacz też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE