Reklama

Reklama

Skromne obchody Święta Niepodległości

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Łuków

Skromne obchody Święta Niepodległości  - Zdjęcie główne

foto UM Łuków

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Msza Święta w intencji Ojczyzny, występ młodzieży z ŁOK i złożenie kwiatów pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej to elementy oficjalnych obchodów tegorocznego Święta Niepodległości w Łukowie.

Reklama

11 listopada władze samorządowe Łukowa oficjalnie upamiętniły 102. rocznicę ponownego pojawienia się Polski na mapie świata. Miejskie uroczystości miały jednak ograniczony charakter, co spowodowane jest panującą aktualnie w kraju trudną sytuacją epidemiczną.

 

 

 

Msza w intencji Ojczyzny odprawiona została w kościele Przemienienia Pańskiego. Przewodniczył jej proboszcz parafii, ks. Jerzy Cąkała, a homilię wygłosił ks. Tomasz Kostecki.

 

W nabożeństwie oprócz miejskich władz samorządowych, uczestniczyli także przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego, a także mieszkańcy. Miasto Łuków reprezentowali m.in. Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Okliński, Zastępca Burmistrza Paweł Krasuski, Wiceprzewodniczący Rady: Urszula Chruściel i Przemysław Suchodolski, radny Miasta Łuków Jarosław Okliński i Sekretarz Miasta Waldemar Siurek.

 

 


Okolicznościową część artystyczną przygotowali natomiast członkowie Fabryki Piosenki i Teatru Poezji z Łukowskiego Ośrodka Kultury. Ośrodek przygotował także transmisję na żywo z uroczystości. Następnie pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej zlokalizowanej na fasadzie budynku Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Łukowie złożone zostały wieńce i znicze. Odegrany został także hymn państwowy.

 

 

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa, tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Łukowie odbyły się w ograniczonym zakresie. Nie było m.in. okolicznościowych biegów ulicznych, koncertów, a także przemówień przedstawicieli samorządu i obecności pocztów sztandarowych na uroczystościach. W zamian Łukowski Ośrodek Kultury zaprezentował na telebimie w centrum miasta koncert polskich pieśni patriotycznych „Dźwięki wolności" oraz fotografie miasta z I połowy XX wieku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE