Reklama

Skiba z Big Cyc w Stand up comedy „Skiba ciągle na wolności" w ŁOK

Opublikowano:
Autor:

Skiba z Big Cyc w Stand up comedy „Skiba ciągle na wolności" w ŁOK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na stand up comedy "Skiba ciągle na wolności" w wykonaniu Krzysztofa Skiby z zespołu Big Cyc.

Promocja książki „Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza" w formie ONE MAN SHOW odbędzie się w sobotę 23 listopada godz. 18:00 w sali widowiskowej ŁOK. Bilety na to wydarzenie w cenie 15 zł w przedsprzedaży i 20 zł w dniu występu do nabycia w kasie Kina Łuków oraz online https://ekobilet.pl/.../stand-up-com.../386292-bilety-na-koncert Krzysztof Skiba - satyryk, felietonista, showman, radiowiec, wokalista rockowy, autor tekstów piosenek (m.in. „Makumba", „Dres", „Świat według Kiepskich" czy „Berlin Zachodni"). Od ponad 30 lat występuje z zespołem Big Cyc, z którym nagrał 18 płyt (łączny nakład sprzedanych płyt to ponad 2 mln egzemplarzy) i z którym wystąpił na ponad trzech tysiącach koncertów.

W latach 80. organizator antysystemowych happeningów Pomarańczowej Alternatywy i działacz podziemnych ugrupowań antykomunistycznych (Ruch Społeczeństwa Alternatywnego, Ruch Wolność i Pokój). Walczył z komuną gdyż jako student kulturoznawstwa i tak nie miał nic ciekawego do roboty. W wiezieniu siedział w celi razem z „wampirem z Krotoszyna", co jak podkreślają lekarze miało znaczny wpływ na jego osobowość. W 2013 roku odznaczony przez prezydenta RP (na wniosek IPN) krzyżem „Wolności i Solidarności".

Wraz z zespołem wielokrotnie otrzymywał Złote i Platynowe Płyty. W 1990 roku otrzymał tytuł „najlepszego autora tekstów piosenek". W 2006 roku zaliczony przez tygodnik Polityka do grupy 10 najlepszych showmanów w Polsce. Wystąpił w ponad 600 programach telewizyjnych. Po 1989 roku prowadził wiele programów rozrywkowych w TVP2 i telewizji Polsat (m.in. „Lalamido", „Podróże z żartem", „Uwaga Hotel" i „Mini Szansa"). Dubbingował filmy komediowe i podkładał głosy do gier komputerowych (m.in. Fallout 3). Niedawno nakładem wydawnictwa SQN z Krakowa ukazała się jego biografia pt. „Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza", która stała się sensacją w skupach makulatury.


Stand up comedy „Skiba. Ciągle na wolności" zaskakuje publiczność, wzrusza, ale też prowokuje, pokazując, że sztuka nie ma granic, a wolność, również artystyczna, jest jedną z najważniejszych zdobyczy naszej cywilizacji.
Krzysztof Skiba to człowiek niepokorny, wyłamujący się wszelkim stereotypom. Jaki jest naprawdę? Dowiemy się już 23 listopada na stand up comedy „Skiba ciągle na wolności" w Łukowskim Ośrodku Kultury.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE