Reklama

Skakali ze spadochronem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Skakali ze spadochronem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Skakali z wysokości 1000 m. Najpierw przeszli szkolenie teoretyczne. Uczniowie z Radoryża Smolanego zdobywali kolejne umiejętności.

Uczniowie klas mundurowych biorą udział w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach, podnosząc tym samym swoje kwalifikacje. Tym razem, po testach wiedzy, rywalizacji w strzelaniu czy pokazie musztry, przyszedł czas na szkolenie spadochronowe. Kadeci klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Wł. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym pojechali do Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu. To tu, pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów, przeszli dwudniowe szkolenie teoretyczne, by później mogli skoczyć z wysokości 1000 m.  

Zanim uczniowie doczekali się tego, co najbardziej emocjonujące, zdobywali wiedzę. Ich szkolenie obejmowało m.in. informacje na temat utrzymywania stabilnej pozycji, w której można bezpiecznie otwierać spadochron, kontroli wysokości podczas swobodnego spadania, prawidłowego manewrowania spadochronem oraz bezpiecznego lądowania w wyznaczonej strefie. Podczas szkolenia nie zabrakło także informacji na temat sytuacji awaryjnych oraz sposobów prawidłowego uruchamiania spadochronu zapasowego. Zdobytą wiedzę uczniowie sprawdzili podczas testu. Dopiero pozytywny jego wynik uprawniał do oddania samodzielnych skoków.  

Podczas pierwszych samodzielnych skoków spadochronowych pogoda sprzyjała uczniom. Każdy z nich oddał trzy skoki z wysokości 1000 m. Pobyt w Rudawcu zakończył się dla kadetów otrzymaniem zaświadczenia o ukończeniu podstawowego szkolenia spadochronowego.

Opiekunem młodzieży był Krzysztof Warda.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE