Reklama

Siłacze dla Kuby

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Siłacze dla Kuby - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Próba sił" dla Kuby Koryckiego, podpiecznego Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc. 22 kwietnia w siedzibie CrossFit Łuków odbędą się zawody w dwuboju olimpijskim, z których dochód przeznaczony zostanie na leczenie chorego chłopca.

CrossFit Łuków wraz z CrossFit Siedlce zapraszają na charytatywne zawody w dwuboju olimpijskim. Osoby chcące zmierzyć się w rwaniu oraz podrzucie sztangi, mogą zrobić to w najbliższą niedzielę 22 kwietnia w siedzibie klubu przy ul. Żelechowskiej 22 w Łukowie. Zmagania toczyć się będą bez podziału na kategorie wagowe, a wyniki zostaną przeliczone na kwotę, którą na konto chłopca przekażą sponsorzy. Każdy "wydźwigany" kilogram kosztować będzie 20 groszy.

Wpisowym na zawody będzie min. 30 złotych opłacane w dniu startu na miejscu. Pieniądze te trafią na konto Kuby Koryckiego, podpiecznego fundacji Cegiełkowo. W trakcie zabawy prowadzona będzie też kwesta na rzecz chłopca.

Kuba Korycki ma 13 lat. W 2013 roku rozpoznano u niego dystrofię mięśniową Duchenne`a - chorobę prowadzącą do postępującego i nieodwracalnego zaniku mięśni. Na schorzenie nie ma lekarstwa, potrzebna jest natomiast systematyczna rehabilitacja. Chłopiec, choć sam nie może uprawiać sportu, w duszy jest zaciętym sportowcem. Kibicuje skoczkom narciarskim, piłkarzom, siatkarzom i szczypiornistom. Ćwiczenia, które wykonuje Kuba są bolesne, a rehabilitacja i pomoce rehabilitacyjne są bardzo kosztowne. Dlatego ważne jest każde wsparcie, także ze strony osób uprawiających crossfit.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na Facebooku POD TYM ADRESEM.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE