Reklama

Sienkiewicz też jeździł rowerem – zaproszenie na Rajd

Opublikowano:
Autor:

Sienkiewicz też jeździł rowerem – zaproszenie na Rajd - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Henryk Sienkiewicz był wielkim popularyzatorem jazdy na rowerze. Dziś nauczyciele zapraszają do wspólnego, aktywnego dnia na dwóch kółkach. 10 lipca wyrusz z miłośnikami rowerowych podróży na sienkiewiczowski szlak. Zapisy do 30 czerwca.

Rajd gwiaździsty wyrusza z Adamowa, Krzywdy, Stanina, Łukowa, Serokomli, Stoczka Łukowskiego, Trzebieszowa, Wojcieszkowa i Woli Mysłowskiej. Do akcji dołączą także pasjonaci z Warszawy i Pionek (k. Radomia). Każdy z Was także może zostać uczestnikiem tego oryginalnego wydarzenia.

Wystarczy rejestracja i dobre chęci

By wziąć udział w rajdzie, wystarczy do 30 czerwca wypełnić formularz zgłoszeniowy, wysłać go drogą mailową lub dostarczyć do wybranego urzędu gminy na terenie powiatu łukowskiego. Formularz wraz z regulaminem znajduje się na stronie Lokalnej Grupy Działania „Razem” www.lgdrazem.pl


Rowerowe nagrody

Każdy zarejestrowany uczestnik, który prawidłowo ukończy rajd, weźmie udział w losowaniu nagród. Wśród nich znajdą się akcesoria rowerowe, a także rower. Warto wziąć ze sobą legitymację lub dowód potwierdzający wiek, ponieważ dla najstarszego oraz najmłodszego uczestnika, który samodzielnie pokona trasę organizatorzy przygotowali specjalne nagrody.

Ale od początku…

10 lipca rano z wielu miejsc na terenie naszego powiatu wyruszą grupy rowerzystów, by spotkać się w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej – w miejscu narodzin noblisty. O godzinie 13.00 rozpocznie się ostatni etap rajdu, który powiedzie cyklistów od muzeum, przez kościół, w którym Sienkiewicz został ochrzczony, cmentarz gdzie spoczywa jego matka aż do kopca w Okrzei. Po powrocie ze wspólnej wycieczki, przed gmachem muzeum rozpocznie się piknik, podczas którego rozlosowane zostaną nagrody. Nie zabraknie także wspólnego biesiadowania. Jeśli ktoś chce wziąć udział w rajdzie, ale obawia się, że nie pokona całej trasy, może przyjechać do Okrzei pociągiem i o godzinie 13.00 wyruszyć na wspólną przejażdżkę. Możliwy jest też powrót pociągiem w godzinach popołudniowych.


Rowerowym szlakiem

Garstka ludzi wie, że Henryk Sienkiewicz był popularyzatorem jazdy na rowerze. Wielokrotnie wspominał o walorach zdrowotnych, wychowawczych, a także towarzyskich tej dyscypliny sportowej. Był członkiem Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów. Wiedząc o tym jak ogromną siłę i radość daje człowiekowi przemierzanie kilometrów rowerem, Lokalna Grupa Działania „Razem ku lepszej przyszłości” już w 2014 roku stworzyła i oznakowała północno-zachodnią część województwa lubelskiego. Szlak Ziemi Łukowskiej to ponad 330 km wijących się przez najciekawsze zakątki naszego powiatu. Niektóre z wyznaczonych szlaków pokrywają się z istniejącymi już szlakami turystycznymi, m.in. Szlakiem Dziedzictwa Kulturowego, Szlakiem Wielkich Pisarzy, Szlakiem Generała Kleeberga czy w końcu Henryka Sienkiewicza. Rajd gwiaździsty we fragmentach będzie się pokrywał właśnie z trasami wyznaczonymi przez LGD. Ci, którzy ze szlaków korzystają, mówią, że:

Szlak Ziemi Łukowskiej jest dobrze oznakowany i doskonale się nadaje do szybkiej jazdy. To tu przejedziemy w większości drogami asfaltowymi z podjazdami i nie narazimy się na wysokie natężenie ruchu.

Kto w terminie nie zdążył dokonać rejestracji swojego uczestnictwa, może to uczynić poprzez  kontakt z organizatorem rajdu. Numer kontaktowy: 510 412 710.

Rowerem po Ziemi Henryka Sienkiewicza to rajd zorganizowany przez nieformalną grupę nauczycieli wychowania fizycznego z gminy Krzywda. Współorganizatorzy wydarzenia to: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Wiejskiej \"SZANSA\" z siedzibą w Krzywdzie, Starostwo Powiatowe oraz Lokalna Grupa Działania \"Razem\".
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE