Reklama

Sieć wodociągowa do remontu. 30 lipca ruszą prace

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Sieć wodociągowa do remontu. 30 lipca ruszą prace - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od początku lipca na ulicy Kilińskiego trwają prace drogowe. Z końcem miesiąca ruszą roboty związane z remontem sieci wodociągowej.

Na stronie Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie pojawiła się informacja o pracach zmierzających do modernizacji sieci wodociągowej w ulicy Kilińskiego, które rozpoczną się 30 lipca. W ramach tej inwestycji wymienione zostaną rury żeliwne i azbestowo-cementowe na rury PE na odcinku ulicy Kilińskiego od ulicy Struga w kierunku bloków. Wykonawcą prac będzie firma P.U.H. „MEL-KAN” Kazimierz Jakubiak. Zakończenie remontu sieci wodociągowej  przewiduje się do dnia  16 października 2017 roku.

W tym czasie woda dostarczana będzie do mieszkań poprzez zastępczą sieć wodociągową. Może pojawić się słabsze ciśnienie oraz chwilowe wyłączenie dostawy wody. O wszystkim mieszkańcy będą informowani na bieżąco.

PUiIK informuje także, że w czasie trwania prac mieszkańcy mogą, we własnym zakresie i na własny koszt, przeprowadzić roboty związane z ewentualną wymianą istniejących przyłączy wodociągowych z rur stalowych ocynkowanych, które mogą być w złym stanie technicznym, na rury PE.

Wymiana takich przyłączy wodociągowych jest wskazana ze względu na planowaną modernizację ulicy Kilińskiego. Należy liczyć się z tym, że po wykonaniu nowej nawierzchni ulicy, uzyskanie zezwolenia od zarządcy drogi (Zarząd Dróg Miejskich w Łukowie) na wejście z robotami ziemnymi w pas ulicy Kilińskiego w przypadku wystąpienia awarii przyłącza wodociągowego, może okazać się trudne – czytamy w komunikacie.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE