Reklama

Sfotografują całe miasto

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: gizmodo.com

Sfotografują całe miasto - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesienią po naszych ulicach będzie się poruszał samochód ze sprzętem fotograficznym. Wszystko po to, by stworzyć dokładną rejestrację naszych ulic.

Wśród zakupów, na które z budżetu miasta Zarząd Dróg Miejskich otrzymał pieniądze, znalazł się sprzęt komputerowy. Ta tajemnicza pozycja na liście zakupów to wynik rozporządzenia, które obliguje zarządcę dróg do prowadzenia książki drogi.  

Co kryje się pod tym pojęciem? To nic innego jak sporządzenie fotograficznej relacji dróg na terenie miasta Łuków ze szczególnym uwzględnieniem ich oznakowania, wymiarami, rodzajem nawierzchni, lokalizacją zjazdów, a nawet z zaznaczeniem miejsca ustawienia konkretnego słupa. Wszystkie dane, zebrane przez specjalnie do tego przystosowany samochód, przypominający Google Street View Car, zostaną naniesione w programie. Gdy baza powstanie, Zarząd Dróg Miejskich będzie nanosił wszelkie zmiany na bieżąco.  

Zarządca drogi został zobligowany do prowadzenia książki drogi rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie sposobu numeracji i ewidencji dróg publicznych, obiektów mostowych, tuneli, przepustów i promów. Książkę drogi można prowadzić ręcznie. Wersja, którą wybrał ZDM ma przynieść większą dokładność pomiarów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE