Reklama

Sezon morsowania rozpoczęty

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Artur Rychta

Sezon morsowania rozpoczęty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć nie ma jeszcze śniegu za oknem, a temperatura utrzymuje się powyżej 0 stopni Celsjusza, miłośnicy aktywnego wypoczynku rozpoczęli sezon morsowania. Wspólne hartowanie ciała i ducha odbyło się w niedzielę 26 listopada.

Od kilku lat w Łukowie w okresie jesienno-zimowym praktykowane jest morsowanie. Krótkotrwałe zanurzanie ciała w zimnej wodzie pozwala pobudzić organizm do reakcji obronnej i tym samym zwiększyć jego odporność. Osobami propagującymi morsowanie w Łukowie i hartującymi swoje organizmy są członkowie Biegaczy Pomagaczy, którzy spotykają się w każdą niedzielę w okresie od listopada do marca by wspólnie spędzać czas w wodzie i promować zdrowy styl życia.

Tegoroczna inauguracja sezonu odbyła się w niedzielę 26 listopada. W przeszłości spotkania te odbywały się nad zalewem Zimna Woda, teraz miejscem morsowania był prywatny zbiornik. Jak mówią łukowskie morsy, okazją do wspólnego spędzenia czasu była też promocja przyszłotygodniowego Łukowskiego Charytatywnego Biegu Mikołajkowego: Mikołaje Wieczorową Porą. Wydarzenie zaplanowano w niedzielę 3 grudnia w parku miejskim. Całość poprzedni kolejne zanurzenie ciał w lodowatej wodzie.

Więcej o mikołajkowych biegach w parku miejskim, można przeczytać POD TYM ADRESEM.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE