Reklama

Sesja Rady Miasta i Powiatu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Sesja Rady Miasta i Powiatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś o godzinie 13.30 w Galerii Prowizorium odbędzie się XXXV sesja Rady Miasta. Natomiast o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbędzie się sesja Rady Powiatu.

Wśród tematów jakie zostaną poruszone przez radnych miejskich będą m.in. nowe taryfy za wodę i ścieki, ale także wyrażenie zgody na sprzedaż nieruchomości położonej w Łukowie przy ul. Północnej.

W programie sesji znalazły się także inne tematy, jak chociażby uchwała w sprawie zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla nauczycieli, którym powierzono stanowisko kierownicze oraz określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli niewymienionych w art. 42 ust.3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela. Radni pochylą się także nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.  

Na sesji Rady Powiatu radni wysłuchają informacji na temat stanu bezpieczeństwa, porządku publicznego i ochrony przeciwpożarowej, a także o realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Bezrobociu i Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy oraz o stanie bezrobocia w powiecie łukowskim.

Wśród podejmowanych decyzji znajdą się:
- uchwała w sprawie nagrody jubileuszowej dla starosty łukowskiego,
- uchwała w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Łukowie,
- uchwała w sprawie wspólnej realizacji projektu „Wygodniej, szybciej, bezpieczniej” poprawa spójności komunikacyjnej województwa lubelskiego poprzez budowę i przebudowę dróg powiatowych usprawniających dostępność komunikacyjną do regionalnych i subregionalnych centrów rozwoju” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 8: Mobilność regionalna i ekologiczny transport, Działanie 8.2 Lokalny układ transportowy,
- uchwała w sprawie zaciągnięcia zobowiązań w zakresie podejmowania przebudowy dróg o wartości przekraczającej granicę ustaloną przez Radę Powiatu w budżecie na rok 2017,
- uchwała w sprawie zaciągnięcia kredytu bankowego długoterminowego,
- uchwała w sprawie zmian budżetu Powiatu Łukowskiego na 2017 r,
- uchwała w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego.  

O podejmowanych na obu sesjach decyzjach będziemy Państwa informowali. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE