Reklama

Senior+ w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Senior+ w Łukowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta informuje o pozyskaniu blisko 130 tys. złotych na realizację zadania "Senior+". Środki te mają zostać przeznaczone na aktywizację osób powyżej 60. roku życia.

O dofinansowaniu poinformowano mieszkańców na oficjalnej stronie magistratu. Urząd pozyskał 80% wartości zadania szacowanego na 159 250 zł. Wład własny wynosić ma niecałe 32 tys. złotych.

- W ramach projektu powstanie pierwsza na terenie miasta Łuków placówka typu „Senior+” z pomieszczeniem ogólnodostępnym wyposażonym w stoły i krzesła, pełniącym funkcję sali spotkań, aneksem kuchennym wyposażonym w sprzęty, urządzenia i naczynia do przygotowania i spożycia posiłku, łazienką oraz wydzielonym miejscem pełniącym funkcję szatni dla seniorów
– czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Celem projektu jest aktywizacja seniorów w życiu społecznym miasta. Miejsce w klubie znaleźć ma 30 osób, które będą mogły spędzać wolny czas oraz uczestniczyć w zajęciach dostosowanych do potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym.

Pozyskane środki pochodzić będą z dodatkowego naboru z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dofinansowanie podobne do Łukowa, otrzymało prawie 100 jednostek samorządu terytorialnego.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE