Reklama

Sala widowiskowa w nowej odsłonie

Opublikowano: sob, 3 gru 2016 09:47
Autor: | Zdjęcie: MOK Stoczek Łukowski

Sala widowiskowa w nowej odsłonie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Stoczka Łukowskiego mogą się cieszyć nową salą widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury. Oficjalne otwarcie odbędzie się 18 grudnia podczas II Koncertu Bożonarodzeniowego.

Sala Miejskiego Ośrodka Kultury w Stoczku Łukowskim do niedawna pełniła tylko funkcję widowiskową. Teraz, po remoncie, stanie się miejscem, gdzie będą mogły się odbywać różnego rodzaju spotkania.

Projekt o nazwie „MOK= Mobilność Oferta Kultura” zajął 56 miejsce wśród 475 złożonych wniosków z terenu naszego kraju. Pomysł modernizacji budynku uzyskał dofinansowanie w ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Rozwój Infrastruktury kultury.

Całkowity koszt realizacji zadania to kwota 157 800 zł, z czego 109 000 zł to kwota zdobytej dotacji. By inwestycja mogła zostać zrealizowana niezbędna była pomoc udzielona przez władze Stoczka. Starostwo Powiatowe w Łukowie przekazało 7 000 zł na ocieplenie i wyciszenie sufitu nad salą widowiskową. Za pieniądze (3 tys) przekazane przez Bank Spółdzielczy w Trzebieszowie MOK kupił kurtyny.

10 listopada odbył się odbiór inwestycji. Teraz, dzięki przeprowadzonemu remontowi, miejsce to przekształciło się w wielofunkcyjną salę, co pozwoli na wykorzystanie w pełni jej potencjału. Salę widowiskową będzie można przekształcić w salę koncertową, wystawienniczą, taneczną, konferencyjną, dydaktyczną. Zakupiony sprzęt multimedialny posłuży natomiast do organizacji cyklicznych i okazjonalnych wydarzeń, takich jak spektakle teatralne, Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych, koncertów, dyskotek, gal, festiwali, prezentacji multimedialnych, projekcji filmowych, spotkań z mieszkańcami miasta czy też spotkań autorskich i wielu innych.

18 grudnia odbędzie się oficjalne otwarcie. Pierwszym wydarzeniem będzie II Koncert Bożonarodzeniowy oraz spotkanie opłatkowe.

W galerii zdjęć znajdującej się poniżej możecie Państwo zobaczyć jak dziś wygląda sala widowiskowa MOK w Stoczku Łukowskim. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE