Reklama

Sadzili las, znaleźli pocisk z czasów wojny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Sadzili las, znaleźli pocisk z czasów wojny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo kilkudziesięciu lat od zakończenia wojny, jej niechlubne pamiątki nadal są znajdowane na okolicznych terenach. Przekonali się o tym wczoraj leśnicy, którzy sadzili las na terenie gminy Adamów. Mężczyźni znaleźli pocisk artyleryjski z czasów wojny i poinformowali o znalezisku policję.

To nie pierwszy przypadek, gdy na terenie powiatu łukowskiego odnaleziony został niewybuch pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Wielokrotnie mieszkańcy naszego regionu odnajdują tego typu niebezpieczne przedmioty podczas zwykłych prac ogródkowych, prac przy posesjach, czy też podczas pobytu w lesie.

Tym razem wybuchowe znalezisko znaleźli leśnicy pracujący w jednym z lasów w gminie Adamów. Mężczyźni zauważyli przedmiot przypominający pocisk artyleryjski i natychmiast powiadomili policję. Mundurowi do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko. Wkrótce na miejsce przybędą saperzy, którzy zabiorą pocisk z materiałem wybuchowym do neutralizacji na poligonie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, ze bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE