Reklama

Sąd w Lubartowie wydał wyrok w sprawie prawka burmistrza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Kurowski

Sąd w Lubartowie wydał wyrok w sprawie prawka burmistrza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyrok Sadu Rejonowego w Lubartowie został wydany w trybie nakazowym, bez obecności samego zainteresowanego.

Badano odwołanie od decyzji funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, którzy 19 kwietnia ukarali Dariusza Szustka mandatem i odebrali mu prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Burmistrz uważał, że jest niewinny. Sąd uznał inaczej - czytamy na stronie internetowej Tygodnika Siedleckiego.

Jak informuje Tygodnik Siedlecki Agnieszka Semeryt, starszy inspektor Biura Prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie, wyrok w sprawie Dariusza Szustka nie jest prawomocny.

Może on w ciągu 7 dni od dnia doręczenia wyroku złożyć od niego sprzeciw do Sądu Rejonowego w Lubartowie. Wówczas wyrok zostanie uchylony, a sprawa trafi na drogę pełnego postępowania dowodowego - podaje Tygodnik.

Gazeta powołuje się także na prawników, którzy twierdzą, że sądy wydają wyroki nakazowe wtedy, gdy okoliczności czynu i wina obwinionego w świetle zgromadzonych dowodów nie budzą żadnych wątpliwości. Tygodnik zwraca uwagę, że Dariusz Szustek twierdził, że lubartowscy policjanci zmierzyli prędkość nie jego samochodu, tylko pojazdu jadącego przed nim.

źródło: Tygodnik Siedlecki


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE