Reklama

Sąd uniewinnia, prokuratura wnosi apelację

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Sąd uniewinnia, prokuratura wnosi apelację - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O Łukowie znów było głośno w mediach ogólnopolskich. Tym razem chodziło o sprawę, o której pisaliśmy kilkukrotnie. Młody mężczyzna, skazany za pobicie, potem oskarżany o nieumyślne spowodowanie śmierci i uniewinniony, niespełna dwa tygodnie później słyszy kolejny wyrok w kolejnej sprawie.

Pod koniec roku pisaliśmy o wyroku jaki zapadł w sprawie Andrzeja S., który oskarżony został o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Ognisko w Nowej Rudzie zakończyło się śmiercią 19-letniego Sebastiana. Sąd Rejonowy w Łukowie uznał oskarżonego niewinnym.

Rodzice nie godzą się z decyzją jaka zapadła. Nie wierzą w to, że człowiek z wyrokiem w zawieszeniu został puszczony wolny. Tuż po rozprawie zapowiadali apelację. Jak powiedziała nam Prokurator Rejonowy Jolanta Niewęgłowska

Składamy apelację do Sądu Okręgowego w Lublinie. Wnosimy o uchylenie wyroku i skierowanie do ponownego rozpatrzenia.

Na dalszą część tej historii trzeba będzie poczekać. Andrzej S. ma jednak na swoim koncie kolejne konflikty z prawem. Niespełna dwa tygodnie po uniewinniającym wyroku, ponownie staje przed sądem, by usłyszeć wyrok skazujący. Prokuratura Rejonowa w Łukowie oskarżała go z tytułu art. 157. § 1.

Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Między innymi o tym zdarzeniu była mowa w emitowanym w ogólnopolskiej TV materiale. Podczas rozprawy, która odbyła się w łukowskim sądzie 12 stycznia Andrzej S.

został skazany na karę 1 roku pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości 70 stawek dziennych przyjmując, że jedna stawka dzienna jest równoważna kwocie 10 zł. Wykonanie orzeczonej kary pozbawienia wolności warunkowo zawiesił tytułem próby na okres 3 lat i oddał oskarżonego w tym okresie pod dozór kuratora sądowego. Ponadto zasądził od oskarżonego na rzecz oskarżyciela posiłkowego P. K. kwotę 10.000 zł tytułem częściowego zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz zasądził na rzecz Skarbu Państwa koszty sądowe - informuje nas st. inspektor Magdalena Dobosz z Biura Prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie.

Wyrok w tej sprawie jest jednak nieprawomocny.

Zgodnie z prawem, osoba, która została skazana wyrokiem w zawieszeniu, jak to jest w przypadku Andrzeja S., musi zostać ponownie skazana prawomocnym wyrokiem w okresie próby, by pierwszą karę odwiesić.

Art. 75 Kodeksu Karnego § 1. Sąd zarządza wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby popełnił podobne przestępstwo umyślne, za które orzeczono prawomocnie karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania. § 4. Zarządzenie wykonania kary nie może nastąpić później niż w ciągu 6 miesięcy od zakończenia okresu próby.

Czy Andrzej S. swoją karę będzie odbywał w więzieniu? Decyzja w rękach sądu.  Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE