Reklama

Sąd ma wolne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Sąd ma wolne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek 10 grudnia rozpoczęła się akcja protestacyjna urzędników łukowskiego Sądu Rejonowego. Przyłączyli się oni do ogólnopolskiej akcji pracowników sądów, która polega na masowym przechodzeniu na zwolnienia lekarskie, podobnie jak wcześniej zrobili to policjanci.

Urzędnicy sądowi, m.in. pracownicy administracyjni, protokolanci i asystenci sędziów chcą walczyć o obiecywane im od lat podwyżki. Masowy protest ma pokazać, że bez nich praca sądów jest niemożliwa. W poniedziałek 10 grudnia w po południu do pracy w Sądzie Rejonowym w Łukowie przyszło 11 urzędników na zatrudnionych 43. Część z nich była na zwolnieniach lekarskich, część skorzystała z urlopów na żądanie.

W wydziałach sądu: I Cywilnym, II Karnym, III Rodzinnym i Nieletnich i IV Ksiąg Wieczystych do pracy przyszły kierowniczki sekretariatów tych wydziałów, które realizowały swoje obowiązki. Na poniedziałek w łukowskim sądzie były wyznaczone cztery posiedzenia sądu. Jednak odbyła się tylko jedna sesja. Brakowało protokolantów do obsługi sesji. Sędziowie, którzy byli w pracy wykonywali inne czynności służbowe. Osoby, które przyszły na wyznaczone godziny rozpraw, były informowane, że sprawy się nie odbędą, a o kolejnych terminach zostaną powiadomione pisemnie.

Akcja protestacyjna pracowników sądów w Polsce może potrwać do 21 grudnia. W łukowskim sądzie jest planowana prawdopodobnie do 15 grudnia. Osoby, które w tym okresie mają wyznaczone terminy rozpraw powinny skontaktować się telefonicznie z sekretariatami poszczególnych wydziałów sądów, aby dowiedzieć się, czy sprawy się odbędą.  
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE