Reklama

Są pieniądze dla rolników na wapnowanie gleb

Opublikowano:
Autor:

Są pieniądze dla rolników na wapnowanie gleb - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie prowadzi nabór

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie prowadzi nabór wniosków na dofinansowanie zadań w ramach "Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie" na lata 2020-2021.Z programu mogą skorzystać posiadacze użytków rolnych, zlokalizowanych na terenie województwa lubelskiego, o pH gleby poniżej lub równej 5,5 i powierzchni nieprzekraczającej 75 ha.Okres kwalifikowalności kosztów: od 01.06.2019 r. do 31.12.2021 r.

W jakim terminie można złożyć wniosek

 

Dofinansowaniem będą objęte wnioski przyjęte przez Okręgowe Stacje Chemiczno-Rolnicze w systemie ciągłym w terminie od dnia 01.01.2020 r. do dnia 31.12.2021 r. lub do wyczerpania środków. W przypadku wyczerpania środków, decyduje data wpływu wniosku do OSChR.Przedsięwzięcia objęte dofinansowaniem muszą być zrealizowane do 31.12.2022 roku. Realizacja, rozumiana jako data wysiania nawozu wapniowego, musi być późniejsza niż data złożenia wniosku, jednak nie powinna być późniejsza niż 12 miesięcy od dnia zakupu wapna nawozowego lub środka wapnującego określonego na fakturze.

Sposób i miejsce składania wniosków

 

Formularz wniosku należy pobrać ze strony internetowej TU

 

Poprawnie wypełnioną i zweryfikowaną wersję elektroniczną wniosku należy wydrukować, opatrzeć czytelnym podpisem i złożyć zgodnie z przynależnością terytorialną drogą pocztową lub osobiście w Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej, ul. Sławinkowska 5, 20-810 Lublin, tel.: +48 81 742 63 01. Do wniosku należy dołączyć:opinię Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej o zalecanej dawce CaO lub CaO+MgO, wydaną na podstawie badania odczynu (pH) gleby;fakturę (oryginał) za zakup wapna nawozowego lub środka wapnującego oraz wypełniony formularz dotyczący pomocy de minimis w rolnictwie.

Poziomy dofinansowania

 

 

Koszty kwalifikowane stanowią wyłącznie koszty zakupu wapna nawozowego lub środka wapnującego z wyłączeniem kosztów transportu i rozsiewania. Poziom dofinansowania wynosi:

- do 300 zł/t czystego składnika odkwaszającego dla gospodarstw o powierzchni nie przekraczającej 25 ha użytków rolnych,
- do 200 zł/t czystego składnika odkwaszającego  dla gospodarstw o powierzchni powyżej 25 ha, ale nie przekraczającej 50 ha użytków rolnych 
- do 100 zł/t czystego składnika odkwaszającego dla gospodarstw o powierzchni powyżej 50 ha, ale nie przekraczającej 75 ha użytków rolnych.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE