Reklama

Rzeźbiarski plener dla Niepodległej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne w Łukowie

Rzeźbiarski plener dla Niepodległej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza na plener rzeźbiarski, który rozpocznie się w najbliższy piątek 14 września na dziedzińcu placówki. Tym razem artyści będą tworzyć motywy związane z niepodległością Polski.

Start pleneru „Rzeźbiarze dla Niepodległej” zaplanowano na godzinę 12. Swój udział w wydarzeniu potwierdziło już kilkunastu znanych i cenionych artystów. Mocną „reprezentację” będzie miał Łukowski Ośrodek Rzeźby Ludowej, będącym największym tego typu w kraju.

- Organizowany przez naszą placówkę plener będzie jedną z okazji do uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także będzie ważnym wydarzeniem kulturalnym, służącym rozwojowi i promocji twórczości ludowej, w tym sztuki rzeźbienia na terenie powiatu łukowskiego - mówi Mariusz Burdach, dyrektor Muzeum Regionalnego w Łukowie.

Efektem finalnym wydarzenia będą rzeźby nawiązujące do tematu przypadającej w tym roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które następnie zostaną przekazane do muzeum. Dodatkowo w piątek 14 września ruszą zapisy do reaktywowanej „szkółki rzeźbiarskiej”. Same zajęcia rozpoczną się w październiku.

W przypadku niesprzyjającej pogody, plener odbędzie się w gmachu muzeum.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE