Reklama

Ruszyły testy gimnazjalne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Ruszyły testy gimnazjalne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 350 uczniów z Łukowa pisało dziś test gimnazjalny z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Z jakimi pytaniami zmagali się gimnazjaliści?

Za nami pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. W tym roku test wiedzy pisali uczniowie trzech szkół podstawowych w Łukowie, w których funkcjonują klasy gimnazjalne (Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 4), a także uczniowie klasy gimnazjalnej prowadzonej przez Rzemieślniczą Szkołę Branżową I Stopnia. Łącznie z pytaniami z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i historii mierzyło się 352 osoby.

Uczniowie zaczęli pisać egzamin o godz. 9 rano. Na początek musieli się zmierzyć z blokiem pytań z historii i wiedzy o społeczeństwie, który musieli rozwiązać w ciągu 60-ciu minut. Następnie o godz. 11 przyszedł czas na język polski. Z czym zmagali się gimnazjaliści?

Egzamin gimnazjalny historii i WOS-u składał się z 25 pytań zamkniętych, z czego 20 dotyczyło historii. Piszący musieli zmierzyć się m.in. z budową katedr, wojny secesyjnej, czy filozofią Jeana-Jacques Rousseau. Pytania dotyczyły też Władysława Łokietka i Bolesława Krzywoustego. Z kolei na języku polskim piszący musieli stworzyć tzw. charakterystykę odtwórczą - charakterystykę bohatera, który słuchał się swoich wartości i dokonał przez nie życiowego wyboru.

Przed uczniami klas gimnazjalnych kolejne egzaminy. W czwartek 19 kwietnia zmierzą się oni z częścią przyrodniczo-matematyczną (obejmującą test z biologii, geografii, chemii, fizyki i matematyki), a w piątek będą odpowiadać na pytania z języka obcego. Wyniki egzaminów mają być znane 15 czerwca. Egzamin – choć niemożliwy do oblania - jest konieczny by ukończyć szkołę gimnazjalną. Punkty zdobyte przez gimnazjalistów mają bowiem znaczenie podczas rekrutacji do szkół średnich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE